חדשות

פרס מפעל חיים לרופא ישראלי מהחברה האירופאית לניתוחי קטרקט ורפרקציה

פרופ' אהוד אסיה, ממחלקת העיניים במרכז הרפואי מאיר, זכה במדליית בינקהורסט על תרומה משמעותית ובולטת במחקר, בקידום ובפיתוח טכניקות של ניתוחי קטרקט, עדשות תוך עיניות וניתוחי תשבורת

פרופ' אהוד אסיה מקבל את הפרס מפרופ' ביאטריס קושנר, נשיאת החברה האירופאית לניתוחי קטרקט ורפרקציה

פרופ' אהוד אסיה, ממחלקת העיניים במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, התכבד  בפרס Binkhorst Medal מטעם ה-ESCRSי- European Society of Cataract and Refractive Surgeons, החברה האירופאית למנתחי קטרקט ורפרקציה. הפרס הוענק לו בכנס ה-37 שקיימה החברה האירופאית לפני שבועיים בפריז ובו השתתפו אלפי מנתחי עיניים בכירים מכל העולם. זו הפעם הראשונה שפרס הוקרה זה על מפעל חיים הוענק לרופא-מומחה ישראלי. עד היום הוענק פרס זה 35 פעמים.

החברה האירופאית של מנתחי קטרקט ורפרקציה היא הגדולה והחשובה בעולם בתחום זה. היא נוהגת להעניק את המדליה ע"ש ד"ר קורנליוס בינקהורסט, רופא עיניים הולנדי (1995-1912) שהיה חלוץ השתלת עדשות וניתוחי קטרקט, בכנס השנתי שלה שבו היא מכבדת מומחה וחוקר העוסק בניתוחי קטרקט ורפרקציה, שהם מהניתוחים השכיחים ביותר ברפואה ולא רק ברפואת עיניים.

פרס מפעל חיים מוענק על תרומה משמעותית ובולטת במחקר, בקידום ובפיתוח טכניקות של ניתוחי קטרקט, עדשות תוך עיניות וניתוחי תשבורת. הפרס נחשב לפסגת ההכרה הבינלאומית ברופא המומחה שמתכבד בו.

פרופ' אסיה התכבד במדליה כבר בפתיחת הכנס לאחר הרצאתו שנשאה את הכותרת "לחשוב מחוץ לקופסה". הוא סקר בה שורה של פיתוחים מקוריים שבהם היה מעורב והציג חשיבה יצירתית שהובילה לטכנולוגיות חדשות, כמה מהן כבר נכנסו לשימוש קליני.

עיקר הרצאתו התמקדה בחשיבה מקורית ואף ביקורתית והצפת שאלות מאתגרות על טכניקות ניתוחיות מקובלות. הממצאים שהציג מבוססים על סדרה ארוכה של מחקרים שבוצעו במהלך 25 שנה במחלקת העיניים של המרכז הרפואי מאיר. רבים מהחידושים המקוריים מהווים קווי בסיס למספר רב של פיתוחים חדשים שעוד יביאו לשיפורים משמעותיים ביעילות הניתוחים ולהקטנת הסיכונים שבהם.

פרופ' אסיה, בוגר לימודי רפואה וכן בעל תואר שני - שניהם בהצטיינות יתרה מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב - השלים התמחות ברפואת עיניים ב"שיבא" והתמחות-על במשך שנתיים במרכז לניתוחי עיניים והשתלת עדשות של אוניברסיטת דרום קרוליינה בארה"ב. בין 1994 ל-2018 שימש כמנהל מחלקת עיניים ב"מאיר" וכיום הוא מנהל מרכז למחקרים מתקדמים בתחום רפואת העיניים. בנוסף הוא מלמד בפקולטה לרפואה בתל אביב.

פרופ' אסיה התמחה בפתולוגיות של עדשות העין, השתלות וניתוחים מורכבים. עד כה פרסם יותר מ-150 מאמרים בעיתונות המקצועית, בנוסף ל-50 פרסומים ו-25 פרקים בספרי עיון בתחום רפואת העיניים. הוא משמש כעורך הראשי של כתב העת הישראלי לרפואת עיניים ועל שמו נרשמו פטנטים אחדים.

נושאים קשורים:  פרופ' אהוד אסיה,  רפואת איניים,  קטרקט,  ניתוחי רפרקציה,  פרס מפעל חיים,  חדשות
תגובות

גאווה גדולה לנו, רופא מבריק וראוי לחלוטין!

02.10.2019, 22:35

ברכות על כבוד ראוי!

03.10.2019, 11:05

כבוד לו, כבוד גדול לישראל שאלו הם בניה, וכבוד שזכיתי להיות מנותחת שלו בשתי עיניי בהצלחה רבה. המשך בריאות והצלחה!

03.10.2019, 16:46

ברכות מקרב לב.

04.12.2019, 19:59

גאה בהשיג . הפרס ניתן לראוי ביותר
פרופ' חנה סביר