חדשות

יום הבוחר: גם בבתי החולים ובמוסדות האשפוז יצביעו היום לכנסת ה-22

כ-270 קלפיות ייפתחו הבוקר בבתי החולים ברחבי הארץ עבור עובדי המרכזים הרפואיים והמאושפזים המרוחקים מבתיהם

קלפי, בחירות לכנסת ה-22. צילום: שאטרסטוק

כ-270 קלפיות ומתוכן כ-80 קלפיות ניידות ייפתחו הבוקר (ג', 8:00) בבתי החולים ובמוסדות האשפוז, וזאת כדי לאפשר למאושפזים ולעובדי בתי החולים לממש את זכותם ולהצביע בבחירות לכנסת.

היום יתקיימו בחירות גם בבתי החולים ובמוסדות האשפוז ברחבי הארץ. על פי הכללים, עובד אשר לא יוכל להצביע בסמוך לביתו, אם בגלל המרחק או כיוון שהוא משובץ למשמרת בבית החולים, יכול לבחור להצביע בבית חולים שבו הוא עובד. זאת על פי נוהל מסודר של ועדת הבחירות המרכזית להצבעה בבתי החולים, כמו כלל ההנחיות הספציפיות להנהלות בתי החולים, לוועדות הבחירות האזוריות ולאחראי הקלפיות.

על פי הנהלים, לפני פתיחת הקלפי בבית החולים, בית החולים ימסור לכל מאושפז אישור בכתב בדבר היותו מאושפז. מאושפז שהתקבל לבית החולים ביום הבחירות עד שעה לפני תום שעת ההצבעה (עד שעה משעת סגירת הקלפי במוסד) יקבל את האישור האמור עם אשפוזו. על הבוחר להציג בפני ועדת הקלפי בבית החולים אמצעי זיהוי (תעודת זהות, דרכון, רשיון נהיגה או תעודת חוגר) בצירוף אישור האשפוז. שעות ההצבעה בקלפיות בבתי החולים הן מ-08:00 בבוקר ועד 20:00 בערב.

רשימת הקלפיות המלאה כוללת גם בתי אבות שנכללו ברשימה שהועברה על ידי שר הבריאות, כמוסדות סיעודיים שבהם מעל ל-50 מיטות במחלקות הסיעודיות. כמו כן, הרשימה מכילה מוסדות שהוגשו לוועדה על ידי שר הרווחה: מסגרות חוץ ביתיות, קהילות טיפוליות בשירות לטיפול בהתמכרויות וכן מעונות לנכים ומוסדות מוכרים למוגבלי ניידות. ​

בבחירות האחרונות הצביעו כ-21,000 בוחרים בבתי החולים ובמוסדות האשפוז הפזורים בארץ. דב פסט, סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש במשרד הבריאות, נציג שר הבריאות לוועדת הבחירות המרכזית, מסר: "אנו רואים חשיבות גדולה לאפשר לכלל המאושפזים במערכת הבריאות ולעובדים הנמצאים בבתי החולים ביום הבחירות לממש את זכותם לבחור".

לרשימת הקלפיות ומיקומן בבתי החולים - לחץ כאן.

נושאים קשורים:  קלפי,  בחירות 2019,  בתי חולים,  עובדי בתי החולים,  הצבעה בבחירות,  חדשות
תגובות