חדשות

מי אחראי לגירעון קופת החולים מאוחדת - האוצר או המנכ"ל לשעבר?

"כלכליסט": ועדת בדיקה מטילה חלק מהאחריות על המנכ"ל לשעבר | האוצר מצידו מעכב 200 מיליון שקל שהובטחו לקופה במסגרת הסכמי הייצוב

קופות חולים מאוחדת. "התעריף ליום אשפוז עבור קורונה יהיה הרבה יותר גבוה מתעריף יום אשפוז רגיל בפנימית". צילום: א.ק

ועדת בדיקה שהקימה קופת החולים מאוחדת מטילה חלק מהאחריות על גירעון הקופה על מנכ"ל הקופה לשעבר, זאב וורמברנד, ששימש בתפקיד חמש שנים. כך דיווח בסוף השבוע אדריאן פילוט ב"כלכליסט".

בדיווח נמסר גם כי טיוטת הביקורת נשלחה להערות ולתגובות למבוקרים כי בשלב זה האוצר לא משחרר למאוחדת 200 מיליון שקל שהובטחו לה במסגרת הסכמי הייצוב. הקופה היתה אמורה לקבל 540 מיליון שקל. כיום מנכ"לית הקופה היא סיגל רגב־רוזנברג, שנכנסה לתפקידה בתחילת 2019.

בדיווח נמסר כי וורמבנרד ידע בעת החתימה על הסכם הייצוב שלא יעמוד בו. הוא מסר בתגובה:  "מוסדות הקופה - הדירקטוריון, ועדת הכספים וההנהלה - קיימו דיונים על הגירעון הצפוי ותכניות ההתייעלות שנועדו להביא לצמצום חלקי בגירעון עד סוף 2020. המו"מ על הסכם הייצוב התנהל מול אגף התקציבים באוצר ביוני-נובמבר 2018. הקופה הקפידה לעדכן בנתונים את האוצר. ביום חתימת ההסכם בנובמבר 2018 האמנו שהקופה תעמוד בו על סמך הגירעון".

וורמברנד זוכה לתמיכה מצד בכירי "מאוחדת" ומשרד הבריאות הרואים באוצר אחראי למשבר, "בכך שלא ידע לעצור את הקופה בזמן אמת כשהחלה לחתום על הסכמי השכר ולהשקיע בתשתיות וברכישת בתי חולים. "האוצר", ציינו בדיווח, "ידע שהגירעון ברבעון הראשון של 2018 עמד על 300 מיליון שקל".

תגובת "מאוחדת" בדיווח: "ועדת הבדיקה מצאה שהגירעון נבע מהוצאות שנועדו לשדרוג השירות ללקוחות. צר לנו שגורמים לא אחראים ממשיכים לפזר דיסאינפורמציה. 'מאוחדת' מנהלת את המגעים עם משרדי האוצר והבריאות ולא תיגרר לשיח לא ראוי".

נושאים קשורים:  גירעון קופות החולים,  קופת חולים מאוחדת,  זאב וורמברנד,  משרד האוצר,  הסכמי ייצוב,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
08.09.2019, 21:55

המנכ"ל וורמברנד ברח מקופ"ח מאוחדת וזה יותר מרמז דק על אשמתו בגירעון הענק שאליו נקלעה הקופה. והמבין יבין.
על המנכ"ל להחזיר את המליונים המיותרים שקיבל כשכר על ההרס שגרם לקופה.

אנונימי/ת
09.09.2019, 06:47

חחחחח.........
מתי בפעם האחרונה שמעת על מנכ"ל של מלכ"ר בישראל שהחזיר את המשכורת שלו?

אנונימי/ת
09.09.2019, 11:37

וורמברנד ישלם גם ישלם על רשלנותו וכישלונו

אנונימי/ת
09.09.2019, 13:17

מי שישלם זה אנחנו (האזרחים)