חדשות

הגנב הסדרתי מהצפון לא חס על המאושפזים ונתפס על חם ב"פדה-פוריה"

המלכודת שהטמין הקב"ט עזרה ללכידת הגנב שנהג לגנוב כסף וחפצי ערך ממאושפזים במחלקות בתי חולים בצפון

הקב"ט התחזה לחולה במיון. צילום: מצלמת האבטחה ב"פדה-פוריה"

זה לא פרק בסדרת טלוויזיה אלא קרה במציאות במרכז הרפואי פדה-פוריה שליד טבריה: קב"ט בית החולים תפס גנב על חם, במהלך מתוחכם ומתוכנן. הגנב נהג להגיע למחלקות השונות ולגנוב כסף וחפצי ערך מהמטופלים.

בית החולים מסר היום (א') כי בסוף יולי דווח למחלקת הביטחון במרכז הרפואי על שלושה מאושפזים במחלקות שונות שמהם נגנב כסף מזומן בסך כולל של 1,200 שקל. הקב"ט גרשון זידובצ'קי החליט ללכוד את הגנב והטמין לו מלכודת.

"במצלמות האבטחה", סיפר, "זיהיתי חשוד התואם לתיאור של אדם המוכר במספר רב של בתי חולים בארץ, כמי שמגיע למחלקות כדי לגנוב כסף וכרטיסי אשראי ממטופלים וממבקרים". זידובצ'קי הפיץ את תמונתו של החשוד לקב"טים בכל בתי החולים בצפון והחשוד זוהה והוברר שבעבר ישב בכלא על עבירות דומות.

תמונתו של החשוד לכל המאבטחים הפזורים במרכז הרפואי עם הנחיה להגביר ערנות ולדווח במהירות לקב"ט במקרה שהגנב יחזור שוב. ואמנם בהמשך דיווח אחד המאבטחים שזיהה בוודאות את החשוד כאשר הגיע לשער בית החולים. הוא הציג צליעה וטען שעליו להגיע למיון לקבל טיפול.

ז'ידובצקי מיהר למיון, לבש זהות של מטופל ו"אושפז" באחד החדרים. "זיהיתי שהחשוד מסתובב במחלקה", סיפר, "יצאתי מחדרי, התיישבתי על כיסא גלגלים עם ראש שפוף ויצאתי כביכול אל מחוץ למחלקה אבל לא איבדתי קשר עין עם החשוד שנכנס לחדרי. על השידה היה מונח ארנק ובתוכו שטרות של 100 שקל. המספרים הסידוריים שלהם צולמו מבעוד מועד לצורך הוכחה. כאשר זיהיתי שהחשוד יוצא מהחדר, נתבקשה אחת האחיות לבדוק האם השטרות עדיין בארנק. היא דיווחה שאכן נגנבו". מיד הוזעקו מאבטחים נוספים בעוד האירוע מתועד במצלמת הגוף של הקב"ט.

"כשהאחראי על המשמרת הגיע בריצה, קמתי מכיסא הגלגלים", הוסיף הקב"ט, "רצנו אל החשוד ותפסנו אותו. כשנשאל אם יש לו כסף בארנקו השיב בחיוב אבל טען כן, שזה כספו. ביקשתי שיציג שטר כסף אחד ויראה את המספר הסידורי שלו וכך זיהיתי בוודאות שהשטרות נגנבו ממני. היתה התאמה מלאה בין המספרים הסידוריים שתיעדתי מראש עם אלו שעל השטרות שנמצאו על החשוד".

שוטרי משטרת טבריה שהוזעקו למקום עצרו את החשוד שהובא להארכת מעצר. בחקירתו, מסרה המשטרה, הודה במעשים שיוחסו לו ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום.

נושאים קשורים:  גנב,  מעצר,  פדה פוריה,  כייס,  חדשות,  משטרת ישראל
תגובות
 
19.08.2019, 19:33

החשוד הוא בוודאי אחד מנערי האוצר הגונבים את מערכת הבריאות הציבורית יום יום לילה לילה.

אנונימי/ת
20.08.2019, 00:40

פעולה יפה,
אולם בהכרותינו את מערכת המשפט בארצנו, ישוחרר תוך יומיים וימשיך במעלליו בבתי חולים אחרים.

אנונימי/ת
20.08.2019, 11:17

הטיפול היעיל. הפצת תמונותיו בכל לוחות המודעות והמחלקות והמעליות בכל בתי החולים.