חדשות

עמותת יד שרה נערכת למתן שירותי אשפוז ביתי לחולים

החולים במחלות זיהומיות יועברו מחדרי המיון אל אשפוז ביתי במקום להתאשפז במחלקות הפנימיות | התשלום עבור השירות יכוסה על ידי קופות החולים ויינתן לחולים לא עלות

תוספת תקציב לאשפוז ביתי להפחתת העומס במחלקות. אילוסטרציה

בעקבות פיילוט שביצעה, נערכת עמותת יד שרה למתן שירותי אשפוז ביתי לחולים כדי להקל על העומס בבתי החולים.  במסגרת הפיילוט ניתנו שירותי אשפוז ביתי לעשרות חולים במקום שהם ישהו במחלקות הפנימיות. בשלב הראשון ניתן השירות לחולים במחלות זיהומיות, אבל "יד שרה" מתכוונת להרחיב את אפשרויות האשפוז הביתי גם לחולים במחלות אחרות.

ד"ר נועם בר, המנהל הרפואי של מרכז פרנקל לרפואה דחופה ב"יד שרה", מסר ל-ynet כי המטופלים שמתאימים לאשפוז ביתי חייבים להיות עצמאיים או בעלי תמיכה מספקת בבית ועם תכנית טיפולית מוגדרת. מאושפזים בשל צורך בבירור רפואי אינן מתאימים לשירות זה. עוד נמסר מ"יד שרה" כי התשלום עבור השירות יכוסה מתוך סל התרופות וקופות החולים ויינתן לחולים ללא עלות.

ד"ר בר ציין כי הוקמו לשם כך בעמותה "זרוע רפואית" ו"זרוע לוגיסטית" וגויסו רופאים ואחיות המבקרים את החולים בבתיהם. המערך הלוגיסטי אחראי על שינוע המטופל מבית החולים לביתו, על הבאת הציוד הרפואי הנדרש ועל התקנתו. במסגרת אשפוז בית הרופא המטפל זמין לחולה 24 שעות ביממה.

בדיווח נמסר כי בפיילוט שנעשה בעזרת חדרי מיון של כמה בתי חולים נבנתה תכנית טיפולית. היא נקבעה על ידי הרופא המאשפז. הציוד הרפואי שסופק לחולים שאושפזו בבית כלל תיק תרופות וציוד לעירוי, עמוד אינפוזיה, מכשיר ניטור מדדים, מד סטורציה, מד לחץ דם, מחולל חמצן וציוד נוסף. היו גם מקרים שהיה צורך בהבאת מיטת אשפוז מיוחדת לבית החולה ומנוף להעברתו. מדדי החולה שנוטרו שודרו בתקשורת מקוונת לרופאים.

נושאים קשורים:  עמותת יד שרה,  אשפוז ביתי,  ד"ר נועם בר,  חדשות,  מחלקות פנימיות,  מחלות זיהומיות
תגובות
09.08.2019, 15:47

הלואי שיקרה.בעיקר עם חולים קשישים שהיחס אליהם נורא מבחינה רפואית.
אין כמו בבית.
בהצלחה

11.08.2019, 06:54

נהדר ובשעה טובה,
''מירשמים'' שרות תרופות עד הבית להשלמת הטיפול בבית - 1-700-700-187