חדשות

באילת מודאגים: תוכנית הסיוע לא לוקחת בחשבון את הצורך בשימור הרופאים שיגיעו לעיר

ביקורת על ההחלטת הממשלה בהקשר לבית החולים יוספטל שנתקבלה בישיבת שנערכה אתמול באילת

בית החולים יוספטל באילת. ללא מנהל לחדר המיון

שלושה נושאים בחבילת הסיוע לבית החולים יוספטל הכלולה בתוכנית הממשלה שהוצגה אתמול (א') בישיבה המיוחדת שקיימה באילת "מעוררים דאגה בבית החולים": סוגיית התקציב למסוק הקבוע במנחת מיוחד שמתברר שהוגבל ל-4 שנים בלבד כשביוספטל מוטרדים מה יקרה לאחר מכן; בעיית תוספת השכר הקבועה לשימור רופאים מעבר למענקים החד פעמיים בסך 1 מיליון שקל שמוצעים להם - בבית החולים חוששים שללא תוספות שכר קבועה לרופאים שיגיעו לאילת בעקבות המענקים – הם יעזבו אותה במהירות. והנושא השלישי - הפער הגדול בין התקציב המופיע בתוכנית לבין הצרכים האמיתיים של בית החולים, המגיעים ליותר מ-100 מיליון שקל, מדווחת הבוקר (ב') רוני לינדר ב"דה מרקר".

גם ההחלטה על הקמת מרכז לטיפול בנפגעות תקיפה מינית ב"יוספטל" נתקבלה ב"ספקנות רבה מאחר שאין בטוחים בכלל שיש בו צורך".המרכז לנפגעות תקיפה מינית ("חדר אקוטי") מיועד למתן טיפול ראשוני וקריטי בנפגעות ובנפגעים. ניתנים גם במקרה הצורך טיפול תרופתי למניעת הריון, חיסונים, מעקב אחר הידבקות במחלות מין וסיוע נפשי. החדר האקוטי הקרוב ביותר לאילת פועל ב"סורוקה" בריחוק 240 ק"מ מאילת.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "יוספטל",  שירותי רפואה באילת
תגובות
אנונימי/ת
05.08.2019, 20:02

מה לא מובן?! מדינת ישראל הנשגבת ובעלת החזון החליטה שלאילת על כל המורכבות הגיאופוליטית שלה ו שבה מגיע חדר מיון קדמי ותו לא...

06.08.2019, 10:24

פוליטיקאים מתחילים להתייחס לרצוננו כאשר כסאם מתחיל להתנדנד.
זכרו אותם לרעה ביום הבוחר

אנונימי/ת
06.08.2019, 10:28

אם אילת היתה מלאת פדופילים ליצמן היה עוזר. הוא מגריז שוב ושוב שהוא אוהב לסייע. למשל מסייע לחסידי גור להשתלט על ערד. תכריזו על העיר אילת כישיבה תקבלו המון כסף מקופת המדינה.

אנונימי/ת
06.08.2019, 15:03

עוד מעט לינצמן יהיה עבר שחור ואיש לא יזכור אותו. שר הבריאות החדש, אידלמן ידאג לבריאותם של תושבי אילת אשר לא הייתה שווה אגורו שחוקה בעיני כל הממשלות עד כה.

אנונימי/ת
07.08.2019, 09:37

מלכודת של דבש.
הכול קשור לבחירות הקרבות. ביבי יודע לעשות חשבון. תושבי אילת הם כמעט חצי מנדט לליכוד, והכעס של תושבי אילת על שדה התעופה ותנאים גרועים אחרים לתושבי אילת גורמים להם לחשוב פעמיים איך מצביעים. גם ראש העיר ובכירים אחרים בעיר שהצביעו שלא יצביעו ליכוד בקפיצות את ראש הממשלה. אז מה מבטיחים להפיק הליקופטר צעצוע של ליצמן. להבאת רופאים לצוותים רפואיים. חניון להפגנות אונס (יש אולי מקרה אחד בחודש ובמרחק 3 שעות נסיעה ברכב יש בי"ח עם שרות 24/7 ).היכן היו עד עכשיו ? לא ידעו על הצרכים ? הרי הדרישות היו. כבר לפני שנים דרשו ערית אילת וקופת חולים כללית תנאים כדי לשפר את השרות באילת. קיבלו במשטרה. המדינה סירבה לסבסד אמבולנס, המדינה הפסיקה את מענקי הרופאים

מלכודת של דבש !
הגדרה כה נכונה. חביבי חשוב לעבור את החודש וחצי הקרוב. אז מה הבעיה, נבטיח ואח"כ, אחרי הבחירות נראה מה מקיימים.
תושבי אילת הכול בחירות תזכרו היטב איך להצביע. ולרופאים שמוכנים לרדת. לחתום על הסכמים לפני הבחירות ובנוכחות עו"ד של הר"י. רק הסכם כזה יגן על הרופאים ויחיב את המדינה לקיים את מה שהתחייבו.
ולתושבי אילת, בריאות ובהצלחה