חדשות

איגוד רופאי בריאות הציבור מבקש ייצוג מטעמו בהרכב ועדת סל התרופות

עוד המליץ כי בוועדת הסל הקרובה יינתן משקל גדול לחיסונים ולרפואה מונעת | משרד הבריאות: "רכזת הוועדה, ד"ר אסנת לוקסמבורג, היא מומחית בבריאות הציבור"

תקציב סל התרופות. אילוסטרציה

גורמי מקצוע שונים במערכת הבריאות, לרבות איגוד רופאי בריאות הציבור וסמנכ"ל תקצוב ותמחור במשרד הבריאות, המליצו שהוועדה להרחבת סל התרופות לשנת 2020 – שהרכבה עדיין לא פורסם – תיתן משקל גדול יותר מאשר בעבר לחיסונים ולבדיקות שמיועדות לגילוי מוקדם של מחלות ולמניעתן. כך מדווחת הבוקר (ה') מיטל יסעור בית-אור ב"ישראל היום".

סמנכ"ל משרד הבריאות לתקצוב ותמחור, ואדים פרמן, שהיה חבר בוועדה בשנה שעברה, גם התייחס לנושא זה בכנס שקיים "מכון טאוב".

עוד נמסר כי איגוד רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית ביקש לכלול בהרכב הוועדה שני נציגים ומשרד הבריאות מסר כי הנושא ייבחן. עם זאת, עמדת משרד הבריאות היא ש"ככלל אין ממנים בוועדה רופאים לפי תחומי ההתמחות שלהם כי הם אינן מיועדים לייצג אוכלוסיות ספציפיות אלא להציג בדיוני הוועדה היבטים רפואיים מקצועיים רחבים על פי נסיונם הקליני. וחוץ מזה - רכזת הוועדה, ד"ר אסנת לוקסמבורג, היא מומחית בבריאות הציבור".

נושאים קשורים:  ד"ר אסנת לוקסמבורג,  ועדת סל שירותי הבריאות,  ועדת סל התרופות,  איגוד רופאי הציבור,  חדשות,  בדיקה לגילוי סרטן ריאות
תגובות

צודקים! כול עוד קיימת ועדת סל חובה שיהיה בה ייצוג של הסקטור המקצועי שבראש מעייניו טובת כלל הציבור, ולא רק טובתו של החולה הבודד או טובתו שלו....

לפני תרופות וטכנולוגיות נדרש בעיקר תקציב להנעת הציבור, הרופאים והצוות הרפואי להטמעת שינוי בר קיימא באורח החיים לאורח חיים בריא על מרכיביו.

02.08.2019, 12:32

"רפואה מונעת" היא לא רק זיהוי מוקדם של מצבי מחלה. קודם כל לדאוג לבריאות המטופל ולא רק על ידי תרופות- אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, תזונה בריאה, הפסקת עישון, שינה טובה והפחתת לחצים- כל מטופל יכול אבל יש צורך בהכשרת הצוותים המטפלים לידע, גישה ומיומנויות תקשורת בנושאים אלו!