חדשות

מנהל המיון ב"מאיר" הותקף | הבוקר אסיפות מחאה של רופאי בית החולים

מלווה של מטופלת שהגיעה למלר"ד תקף את מנהל חדר המיון, ד"ר יוסף רודריג, סטר לו ושפך עליו קפה | התוקף נעצר והוגשה נגדו תלונה למשטרה

המרכז הרפואי "מאיר" (צילום: "מאיר")

על פי החלטת ההסתדרות הרפואית, יתקיימו הבוקר (א') בין השעות 10:30 ל-12:30 אסיפות מחאה של כלל רופאי בית החולים מאיר בכפר סבא, במחאה על אירוע אלימות שהוגדר כקשה ושהתרחש בחדר המיון בבית החולים בשעות הצהריים של יום חמישי האחרון.

מלווה של מטופלת שהגיעה למלר"ד תקף את מנהל חדר המיון, ד"ר יוסף רודריג, סטר לו ושפך עליו קפה. הרופא הוותיק, למרבה המזל, לא נפצע אך נבהל מאוד.

הסיבה לאירוע, כפי שמסרו עדי ראייה: המלווה של אותה מטופלת החל לצלם ולהקליט רופא בעת שנתן לו הסבר על הטיפול. הוא נתבקש לחדול. התפתח ויכוח שהתלהט ואז המלווה שפך את כוס הקפה על הרופא וסטר לו.

אנשי ביטחון שהוזעקו למקום זינקו על התוקף והוא נעצר. הוגשה תלונה למשטרת כפר סבא.

דוברות בית החולים מסרה בהודעה לתקשורת: "זה היה אירוע חמור, במיון ובו הוכה איש צוות רפואי. צוות הביטחון פעל במהירות ובמקצועיות והתוקף נעצר בידי המשטרה.

"הנהלת המרכז הרפואי מאיר מחויבת לבטחון הצוות ומגנה בכל תוקף ביטויי אלימות כנגד צוות רפואי. תופעה זו מופיעה בכל רחבי הארץ והיא מדאיגה ביותר. אין להשלים איתה בכל צורה ואופן".

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, מסר דרך דוברות הארגון: "ההסתדרות הרפואית נוקטת במדיניות של אפס סובלנות לאלימות. אנחנו דורשים ליישם את כל המלצות הוועדה למיגור האלימות ובכך למנוע מעשי אלימות נוספים".

נושאים קשורים:  אלימות נגד צוות רפואי,  ד"ר יוסף רודריג,  בית החולים מאיר,  תקיפת רופא,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
28.07.2019, 08:25

יוסי, להבא תלמד : כשמרביצים לך - תחזיר!

אנונימי/ת
28.07.2019, 09:45

ומה עם אחים ואחיות שמותקפות השקם וערב ?

אנונימי/ת
28.07.2019, 10:11

שגם הם ילמדו להחזיר!

אנונימי/ת
29.07.2019, 23:52

קודם כל תכתוב "השכם" ולא "השקם"

אנונימי/ת
31.07.2019, 21:32

אתה תשכים קום והוא ישקים כום. מה אכפת לך?

אנונימי/ת
28.07.2019, 09:45

ומה עם אחים ואחיות שמותקפות השקם וערב ?

אנונימי/ת
29.07.2019, 23:51

קודם כל תכתוב "השכם" ולא "השקם"

אנונימי/ת
28.07.2019, 09:45

ומה עם אחים ואחיות שמותקפות השקם וערב ?

אנונימי/ת
29.07.2019, 23:51

קודם כל תכתוב "השכם" ולא "השקם"

אנונימי/ת
31.07.2019, 21:32

אתה תשכים קום והוא ישקים כום. מה אכפת לך?

28.07.2019, 10:47

הכתבה תפורסם בדף הפייסבוק שלי :

pseudo democracy
Welcome to - ישראל

צריך לשים לזה סוף !
האזרחים בעלי המקצוע הכי יוקרתי בעולם , מקבלים משכורת של תיכוניסט העובד בעבוגת קיץ בדואר ישראל!
המקצוע המכובד ביותר בעולם , המקצוע שנועד להציל אזרחים אחרים ממוות התחיל להיחשב כדבר שולי !
כאשר אנשים עם השכלה פחותה פי שלוש דורשים שרופאים יקראו להם ככבוד השופט לדוגמא , אין הרופאים דורשים כבוד כאשר מצילים את חייהם של אותם השופטים הפחותים מכל הבחינות , השכלה , אינטלגנציה , שופטים את הרופאים בדברים של 90 % דברי שווא , ודורשים מאיתנו , הרופאים לתת כבוד לאנשים שעבדו פי שלושה פחות מאיתנו : ״ כבוד השופט״
אין ולא יכול להיות כבוד לאדם רגיל מן הישוב שאפילו לא מוכן לקרוא לרופא כדוקטור לפני שמו הפרטי והמשפחה , למה זה קורה ? הכבוד צריך לתת לרופאים המצילים אזרחי המדינה בתורנויות של 30 שעות ללא דקה של מנוחה , מי מגיע לו יותר כבוד מאשר לאותם הרופאים , שמתייחסים עליהם כמו לזבל ברחובות ישראל בשעות הבוקר המוקדמות של יום ראשון ? לשופטים ? הפועלים תוך עניין אישי גם עם מדובר באפליית רופא , הם לא חושבים שבעתיד הקרוב הרופא הזה יכול להיות הכרטיס היחידי שלו בחזרה לחיים , אז הכבוד צריך לתת לרופאים בישראל !
ולא לשופטים מושחתים , כולל שופטי עליון המבזים את ערכי המדינה והרופאים בתלונות שווא , הם לא אמורים לקבל כבוד , הם אמורים להיענש על קלות דעת ביחס לאנשים שבכל יום מצילים אנשים!!! אבל לא, בארץ ישראל כמו במדינה מושחתת מן הבסיס , הרופאים מקבלים יחס של אנשים שעורכי דין חושבים ומחכים לטעיות של הרופאים כדי לתבוע אותם , עורכי דין חפצים במקצוע שעיקרו לתבוע את הרופא , בכל דרך אפשרית , כאשר עצמם ( עורכי ג’ין , שופטי העליון , ונשיאת העליון - אסתר חיות מקבל במודעות החלטות המפלילות לשווא רופאים שכל מה שעשו - זה להציל חיים , חיות אסתר - חייבת לפנות לאנשים המשכילים ממנה מבחינה אקדמית בתור כבוד הרופא! ולא ההיפך , הגיע הזמן שהרופאים ( אנחנו ) נקבל זוג ... כדי להראות למדינה הזאת שהורסת את המקצוע היוקרתי והחשוב בעולם במעשים של אנשי המשפט המתעללים ברופאים , שנותנים מכות לאנשים שמצילים את החיים שלהם , עם שופטת פשוטה - חיות אסתר , יכולה להרשות לעצמה לעשות מה שבא לה ולקבל חסינות מכל דבר שבא לה , כאשר היא סך הכל צריכה תואר ראשון אחד מסכן בשביל זה , למה הרופאים לא אלה המקבלים חסינות בעבודתם ??? למה הדופטים מקבלים חסינות כאשר , להיפך , הם חייבים בפיקוח צמוד של כל החלטה שלהם שהיא אכן על פי החוק במדינה שלנו , והדבר הפוך מזה , הם משפילים רופאים ומעלים את עצמם מעל הרופאים , כאשר יש להם דרך ארוכה כדי להגיע לרמת השכלה של רופא , אז שיתחילו לתת כבוד לכל רופא , כי אנחנו אלה שבאמת חורצים גורלות , בשנייה , ורק תתארו לעצמכם שרופא היה גומה במעשיו לעורכי דין , לפרקליטים , לתובעים , לשוטרים , או לשופטים הכי בכירים שלרוב ביודעין חורצים גורל של רופא בידיעה שהם עושים עבירה פלילית , שיחשבו לשנייה שאנחנו הרופאים נתחיל להתנהל כמו אנשי מערכת המשפט???
תתארו שנתחיל לפעול לרוב מתוך עניין אישי ולא מתוך עניין של הצלת חיי אדם ? הדבר יגרום למוות של אותו אזרח , אז שכל האנשים שמשום מה שמים עצמם מעל לרופאים ומרשים לעצמם לפעול בניגוד לחוק , כאשר הם החוק , שיחשבו מה יהיה עם הרופאים שאמורים להציל חיים יקחו אותם , למרות שזה נשמע קיצוני ההשוואה הזאת היא מדויקת ביותר , כי רופא ושופט חורץ את גורל השני , פשוט רופאים תמיד מצילים חיים קודם , כי לנו יש ערכים , לנו יש כבוד עצמי , לא נסלח לעצמינו במידה ולא נעשה כל פעולה ולא נוותר על חיי אדם , כאשר השופטים וחבריהם בתפקידים המקבילים המשפט בנו לעצמם חומה שדרכה עושים מעשים נוראיים , ואני מבטיח שהמצב הזה ישתנה בקרוב , וכל שופט שיחליט בצורה הכי מינימלית שלא כדין יעוף מכיסא השופט במיידי , וצריך להתחיל לטהר את המערכת מהראש , כלומר מטיהור ופיקוח על נשיאת בית המשפט העליון שלי אפילו עובדות שפועלת בדרך של התעלמות מהחוק = עבירה פלילית קשה ביותר לשופט שחייב להיכנס לכלא בכל פעם שעושה מעשה דומה!!! ולא להמשיך לרמות את הציבור ולשקר בנאומים שהם גוף דמוקרטי , אני מחזיק במסמכים המראים שהעליון הוא גוף שאין לא ערכים של הבסיס ליחסי אנוש , ושופטים בצורה סובייקטיבית , הדבר הזה שווה בדיוק למצב אילו רופאים היו מחליטים מי יחיה ומי לא .
אז נתחיל לטהר את המערכת מהראש ומטה ,
״ כי הדג מתחיל להירקב מהראש מטה ״

ומערכת המשפט היא מערכת שאחריות על רוב עבירות פליליות במדינת ישראל .

והם מפעילים זאת כלפי האנשים בעלי מקצוע החשוב בעולם , דוקטור לרופאה .
אז עכשיו כל אנשי משפט יקבלו יחס שווה , עד שיבינו עד כמה הם קטנים ומזעריים יחסית לרופא .

הרופאים יתחילו לקבל את המשכורת ואת הכבוד המגיע להם וכדי להתחיל להראות לבעלי המקצועות האחרים , מי אנחנו הרופאים ומה קורה במידה ומתנהגים בצורה של חוסר כבוד קיצוני לכל עובד רפואי , הכוח הוא אמל רופאי מדינת ישראל , כדי שכל רופא יבין זאת , שאנחנו היחידים , שאם נפסיק לעבוד האזרחים יתחילו למות על ימין ועל שמאל !!!! ושום מקצוע אחר לא חשוב כרופא בישראל , ואני , ד״ר ליולקו אלי , חושב שהגיע הזמן להפסיק להתקפל כמו פחדנים , ולהראות למדינה מה קורה אם המערכת הביאה למצב בו הם עברו את הקו האדום ביחס לרופאים בישראל . צריך להראות במדינה הזאת , ששכחה , מי האנשים הכי חשובים במדינה הזאת שבלעדיהם המדינה לא תתקיים , ותסבול , ותיעלם , רק במידה ואנחנו נחליט להפסיק לעבוד!!!

אני חושב שנקודת הרתיחה הגיעה וצריך להתחיל להראות למדינה , שאנחנו שווים את התיחסות העיקרית מבין כל מקצועות האחרים במדינה שמתחילה להשתגע !!!

אנונימי/ת
28.07.2019, 10:58

כרגיל כאשר יש סינדרום אלוהים (מונח מתחום בריאות הנפש) יש פגיעה בתפיסת העצמי וגם בבוחן המציאות . מקצוע רפואה אינו המקצוע הכי חשוב בעולם. זה מקור הטעות . אין דבר כזה תפקיד הכי חשוב בעולם . כי כל תפקיד בעולם הוא חשוב . גננת זה חשוב מורה זה חשוב. פקח טיסה זה מאד חשוב כי בטעות של שניות הוא יכול להביא למוות של 300 אאו 700 או 1400 אנשים . כאשר חלילה מטוסים יתרסקו כי הפקח טיסה טעה בהחלטה שלו. נהג אוטובוס גם אחראי על חיים של אנשים. להגיע לגישה מוטעת שרפואה זה תחום יוקרתי או שרופאים הם מיוחסים והם מעל לכולם. זה דבר הזוי וכפי שציינתי יש בזה פגיעה בבוחן המציאות והאמונה בדבר כזה זה סינדרום אלוהים. לצערי רוב האנשים הבוחרים בתחום הרפואה הם האנשים הכי לא מתאימים. הבחירה של רוב האנשים היא בחירה שבאה מהרצון לשלוט באחרים . מתאבת הון מונטין ואגו מנופח ומיסנדרום אלוהים. לרוב מדובר באנשים עם הפרעות אישיות גבוליות /נרקסיסיטיות /סכיזואידיות. וזה האבסורד. מהכרותי (כרופא/ה ופסיכולוג/ית ) את האנשים בארץ ואת חוסר נתינת השרות שלהם (למדתי בחו"ל ועובד/ת בחו"ל וגר /ה בחו"ל) למרות שאני נגד אלימות . אבל אני מניח/ה שגישה יהירה מתנשאת חוסר נתינת טיפול רפואי כראוי זיזלול במטופל ובבני משפחתו שוב זילזול מצד רופאים ואחיות . הם המניע לאלימות כלפיהם. שום דבר לא תוקף סתם. יש מישהו שעושה משהו שמזמין את התקיפה . אז רופאים אחיות תחזרו להיות בני אדם. תפסיקו להתעלל באזרחים המסכנים שבאים לבתי חולים . תנהגו בהם בכבוד הראוי ובנתינת טיפול מקצועי ראוי ואיכותי. ואז לא יתקפו אתכם .

אנונימי/ת
28.07.2019, 11:43

זה נראה כאילו כתבת מתוך התקף של התמוטטות עצבים.
בשלב מסוים התעייפתי מלקרוא והתחלתי לרפרף...
רופא זה לא המקצוע היוקרתי בעולם או החשוב בעולם (אם קיים בכלל דבר כזה). האנושות התקיימה גם לפני שהיו רופאים, וכך גם רבים מבעלי החיים (עד שבני האדם גרמו להכחדתם).
רופא גם לא מרוויח משכורת של תלמיד תיכון. אפשר אולי לומר שצריך להעלות את המשכורת, אבל שכר של כ 33K ברוטו (זו משכורת ממוצעת של רופא בישראל) לא עונה על ההגדרה הזו.
אין קשר בין השכלתו של אדם לכבוד. זכור שבבורותינו האינסופית כולנו שווים. יש לכבד כל אדם ללא קשר להשכלתו או מעמדו. אלה שלא ראויים לכבוד אלה אותם אנשים שהתנהגותם מבזה אותם (ולא ההשכלה שלהם).

אתה מוזמן להפסיק לעבוד כרופא אם זה מה שאתה רוצה. אולי באמת כך עדיף במקרה שלך

28.07.2019, 13:14

עם כל הכבוד הראוי לדברייך המנומקים, הרי המקצוע החשוב ביותר הוא לא רפאוה, אלא הוראה. אין מורים- אין רופאים. Elementary, Watson!

28.07.2019, 19:40

לא קראתי התגובה שלך כי אתה לא הבנת למה אני מתכוון בכלל , תקרא 20 פעם את התגובה שלי ואז תגיב , המשמעות היא שהדבר הזה משפיע על כל המדינה , והורס אותה , ואתה עם המורים שלך ו...
תקרא ותבין , כי הכל הרבה יותר רציני ודפוק במדינה הזאת , ויש כאלה שעושים כך בשביל עניין אישי בלבד על חשבון כל האזרחים שלא סופרים אותם .

28.07.2019, 19:44

מי החוכמולוג שאמר אין מורים אין רופאים ?
ברפואה : רופאים מלמדים את הסטודנטים .
ורופאים לא מורים , אלא אנשים בעלי תואר שלישי דוקטורט MD , ולא איזה PhD שבהרבה ארצות כלל לא נחשב דוקטורט וטוב שכך.
אני המום מתגובות שהן מתאימות לאנשים החושבים כמו ילדי תיכון לפני בגרות .
מציין : לפני בגרות.

28.07.2019, 19:48

ודבר אחרון ש אקליד בתגובה , תפסיקו להיות פחדנים , אפילו את השם שלכם אתם מפחדים לגלות , אפשר לחשוב , אנשים יחשבו עליהם ככה וככה . במידה ויש לכם בעיה עם חוסר הערכה עצמית , מציע לפנות לעזרה כדי לעלות אותה , להיות פחדן זה דבר הכי בזוי לרופא , ובמידה כפולה, אם הוא , עוד גבר .

אנונימי/ת
29.07.2019, 21:18

ללא קשר לתגובה של ד"ר ליולקו:
לרופא/ה פסיכולוג/ית מחו"ל-ההכללה שלך על הרופאים כקהילת פסיכופטים היא שיא הטמטום שנתקלתי בו באתר זה.
הסיפא שבו את/ה מסכם/ת את התגובה דומה לטענה שהנאנסת אשמה באונס עקב התנהגותה
טוב שאת/ה עובד/ת בחו"ל ולא בארץ!!!

אנונימי/ת
29.07.2019, 23:57

ד"ר אלי הנכבד,
לא מכיר אותך אבל אני מתרשם שאתה צריך טיפול

אנונימי/ת
31.07.2019, 20:00

אהבתי המשפט "צריך להראות למדינה"
אני בעד להראות כל יום.
ברור (מנסיון רפואי של 44 שנים) שאלו דברים חסריי משמעות.
אף אחד הריי לא יעשה כלום כלום כלום.

29.07.2019, 19:38

אולי יש להציב יותר אנשי בטחון בצפיפות שתזהה שיחות של הרופאים בסגנון העלול להתפתח לעימות. כפי שנעשה בספארי באפריקה או בג’ונגלים או בימית 2000 או בעל מקום בו נמצאים טפשים שעובדים 72 שעות רצוף וחשופים למשחקי ההתעללות של בריוני מערכת החינוך. ע צ ו ב

אנונימי/ת
29.07.2019, 22:18

ככל הנראה הגיע לו!!!

אנונימי/ת
30.07.2019, 10:32

לאף אחד לא מגיע להחשף לשום אלימות שהיא ובוודאי שלא גופנית. מתן לגיטימציה ואפילו חלקית להתנהגות אלימה כלפי נותני שרותים באשר הם, ואין משנה הדבר באם אנו עוסקים ברופאים, אחיות, עו"ס, פסיכולוגים, עובדי הוראה או נהגים. גם אם המתנת זמן מה, גם אם הינך לחוץ וחרד לבן משפחתך החולה, וגם אם אפילו נראה לי כי מי שמולך לא היה די אדיב, או סבלן או אפילו פגע בשוגג ברגשותיך, שום דבר, לא מצדיק ניבול פה, או איום ואין שום דבר שמצדיק הרמת יד ! ומי שבאותו משפט אומר " להרביץ זה לא בסדר, אבל....", דומה הדבר כאילו אמר שלהכות זה בעצם בסדר, כי אם יש " אבל", כל אחד ימצא הסבר לפחות לעצמו, ואין לכך הסבר או תרוץ. אלימות תמיד ראויה לכל גנאי.
נכון שיש עומס בבתי חולים, המתנה ממושכת, חולים בפרוזדור ועוד. אך ללא הצוות שעובד סביב השעון בתפוקה של 200% ללא לאות כדי להעניק שרות מיטבי בתנאים לא אפשריים, כל אחד מכם היה זוכה להרבה פחות. אז בפעם הבאה שמישהו חש מתוסכל, אנא להוציא זאת במקום הנכון, ברחובות, בהפגנות, מול הממשלה

אנונימי/ת
29.07.2019, 22:18

ככל הנראה הגיע לו!!!

אנונימי/ת
31.07.2019, 20:02

ברור.
תמיד מגיע לאלו שפוגעים בהם.הם הריי סתם מעצבנים.
גם לאופיר מהחניה וגם לצעיר שנדקר.
אזרחיי ישראל בכלל מאד מאד מעצבנים.
לכן "מגיע" להם כל מה שמקבלים.
וצל"ש לאלו שפוגעים.

אנונימי/ת
29.07.2019, 22:18

ככל הנראה הגיע לו!!!