חדשות

יחידת חדשה לניתוחי חזה וריאות נפתחה בבית החולים פדה-פוריה

ביחידת ניתוחי החזה החדשה והיחידה בכל אזור הצפון, בניהולו של ד"ר רוני בן אבי, פועלת תכנית לאבחון מהיר של ממצאים ריאתיים ובעיות במערכת הנשימה

ד"ר רוני בן אבי. "עד עכשיו לא היה לכמיליון תושבים בצפון מענה לאבחון סרטן הריאות או לטיפול מרפא". צילום: דוברות "פדה-פוריה"

יחידה חדשה לכירורגיית חזה וניתוחי ריאות נפתחה במסגרת המערך הקרדיווסקולרי של המרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר רוני בן אבי עומד בראש היחידה. הוא התמחה בניתוחי חזה ולאחר מכן בהתמחות בניתוחי לב במרכז הרפואי שיבא וכן עבר השתלמות בת שנתיים בניתוחי חזה ולב באוניברסיטת מק'מסטר בקנדה.

ד"ר בן אבי, שהגיע ל"פדה-פוריה" כדי להקים את היחידה החדשה, אמר: "בעשורים האחרונים יש עלייה בשכיחות סרטן הריאות. נתוני ההישרדות מהמחלה מאד נמוכים - פחות מ-10%. רוב המטופלים שלא יזכו לטיפול לא ישרדו את המחלה בתוך חמש שנים. יש הוכחות לכך שגילוי מוקדם וטיפול בשלבים המוקדמים של המחלה מביאים לריפוי. כיום, הטיפול היחידי שמרפא סרטן כולל ניתוח. אם מגלים מוקדם ומנתחים, ניתן לרפא את החולה וכך נוכל לשנות את הנתונים הקשים ולהעלות בצורה ניכרת את מספר החולים ששורדים".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, ציין כי יחידת ניתוחי החזה החדשה היא היחידה בכל אזור הצפון ו"המשמעות היא שאנחנו יכולים לתת מענה לכמיליון תושבי האזור שעד עכשיו לא היה להם מענה באזור לאבחון סרטן הריאות או לטיפול מרפא. היחידה היא חלק חשוב במערך הלב, הכולל גם ניתוחי לב, ניתוחי כלי דם ועכשיו הוספנו ניתוחי חזה".

ד"ר בן אבי הוסיף: "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם בית החולים זיו בצפת, שבו פועל מכון לרפואה גרעינית ומחלקה אונקולוגית. אנחנו ניתן מענה בתחום כירורגיית החזה גם למטופלים המגיעים ל'זיו'. פתחנו גם תכנית לאבחון מהיר של ממצאים ריאתיים ובעיות במערכת הנשימה. מרפאת ניתוחי החזה מאפשרת למטופלים להגיע אלינו כדי לעבור בירור מהיר, בסיומו הם מופנים לטיפול מתאים או להמשך מעקב".

ד"ר בן אבי סיפר על מטופלת בת 64 שעברה לאחרונה ניתוח לכריתה חלקית של הריאה בגישה זעיר פולשנית, באמצעות חתכים זעירים של עשרה מ"מ בלבד. "טכנולוגיה זו מאפשרת החלמה מהירה ואשפוז קצר. המטופלת התאוששה ותוך יומיים תשוחרר לביתה בתפקוד מלא", מסר.

נושאים קשורים:  המרכז הרפואי פדה-פוריה,  ד"ר רוני בן אבי,  כירורגיית חזה וניתוחי ריאות,  ד"ר ארז און,  חדשות
תגובות
 
24.07.2019, 21:45

כירורג מעולה, רופא מעולה ומעל הכל - בן אדם.

24.07.2019, 21:56

ברכות רוני, אין ראוי ממך!

26.07.2019, 09:01

עלה והצלח,כי מגיע לתושבי הפריפריה שרותי רפואה טובים כמו במרכז