חדשות

הונחה אבן הפינה לחדר המיון החדש ב"הדסה הר הצופים"

עלות ההקמה: 100 מיליון שקל | פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל "הדסה": "זה מעמד שחיכינו לו מאז 1977, עת חזרנו להר הצופים ופתחנו אותו מחדש"

מימין לשמאל. ד"ר תמר אלרם, פרופ׳ זאב רוטשטיין, סגן השר ליצמן ופלר חסן-נחום בטקס הנחת אבן הפינה למיון החדש ב"הדסה הר הצופים"

חדר מיון חדש, מצויד בטכנולוגיות מתקדמות, יוקם במרכז הרפואי הדסה הר הצופים בירושלים בעלות של כ-100 מיליון שקל. בטקס הנחת אבן הפינה הודיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי עלות הפרויקט תתחלק בין "הדסה", משרד הבריאות ועיריית ירושלים.

בטקס השתתפו עוד פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל "הדסה", מנהלת "הדסה הר הצופים" ד"ר תמר אלרם והמשנה לראש העיר ירושלים, פלר חסן-נחום.

ד"ר אלרם ציינה כי המערך החדש לרפואה דחופה הוא כורח המציאות, כיוון שקמפוס הדסה בהר הצופים משרת כבר מעל מחצית מאוכלוסיית ירושלים. הקמפוס עובר עתה תהליך התחדשות שהתחיל עם מרכז השיקום הנמצא בשלבי בנייה.

ליצמן אמר: ״משרד הבריאות הגדיר את הצורך בשיפור המיונים והפנימיות כיעד עליון במערכת הבריאות. המשרד רואה עצמו שותף למהלך החשוב ב'הדסה' ונפעל יחד לקידום ההקמה וההפעלה של המקום״.

פרופ' רוטשטיין הודה לסגן על פעילותו לקידום אינטנסיבי של תחום הבריאות ועל האמון שהוא רוחש למרכז הרפואי הדסה. "זה מעמד שחיכינו לו מאז 1977, עת חזרנו להר הצופים ופתחנו אותו מחדש. אנו מסוגלים לבנות את חדר המיון באופן מהיר כאשר נסיים את גיוס הכספים לשם כך. ההערכה שלנו שבטווח של השנתיים הקרובות נחגוג את הקמתו המלאה של חדר המיון".

נושאים קשורים:  מיון הדסה הר הצופים,  פרופ' זאב רוטשטיין,  ד"ר תמר אלרם,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  חדשות
תגובות