חדשות

"שיבא" עבר בהצלחה את מבחן ההסמכה לתו התקן של ה-JCI

"שיבא" עמד בכל 1,170 הקריטריונים של ה-JCI, שהודיע כי ימליץ לאשרר ולהאריך את הסמכת המרכז הרפואי בתל השומר בתו התקן הבינלאומי לאיכות ובטיחות

בית החולים שיבא בתל השומר. במשרד הבריאות דרשו שהמהלך יכלול את כל בתי החולים הממשלתיים ולא רק את "שיבא"

המרכז הרפואי שיבא עבר בשבוע שעבר את מבחן ההסמכה לתו התקן הבינלאומי לאיכות הטיפול הרפואי ובטיחותו שמוענק על ידי הארגון הבינלאומי JCI.

בית החולים מסר כי עמד בכל 1,170 הקריטריונים שהעמיד הארגון לצורך המבדק וקבלת התקן.

צוות הסוקרים שהגיע מחו"ל לצורך המבדק חלק שבחים והחמיא לבית החולים ולצוות. "מצאנו רוח של הקרבה וחמלה למטופלים ולבני המשפחות שלהם", ציינה ראש צוות הבדיקה, שהודיעה כי תמליץ להנהלת הארגון לאשרר ולהאריך את ההסמכה לתו הבינלאומי.

יש לציין שבתי החולים בארץ עוברים אחת לכמה שנים, לרוב שנתיים-שלוש, מבדקים דומים הנעשים בידי צוות ה-JCI ולקראת המבדק נעשות בבתי החולים הכנות מדוקדקות שבהן נוטלים חלק כל הצוותים, לרבות ההנהלות.

נושאים קשורים:  תו תקן בינלאומי,  תו ה-JCI,  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות
 
אנונימי/ת
01.07.2019, 21:25

כול הכבוד
באמת כול הכבוד.
זרקתם כסף יקר וזמן שאין לכם על נהלים אמריקאים במערכת בריאות קורסת. 1170 קריטריונים שמחר כבר ישכחו עד לפעם הבאה בעוד 3 שנים. הרי בבתיה"ח הרוב הגדול, אם לא המוחלט של הצוותים, מאמין שהתהליך מיותר ולא תורם. מתי נבין שחבל על הכסף ועל הזמן של כול הצוותים ושאנו צריכים להשקיע זאת בחולים. מתי יתעורר מבקר המדינה, או מבקר משרד הבריאות ויבדוק באמת את יעילות התהליך
ארגון האחיות והאחים הארצי הכריז שלא יקיים אקרדיטציה כול עוד לא יקבלו התנאים הנדרשים. האם האחים ואחיות בתה"ש אינם שיך לארגון ?. מה הסיבה שהם היו מוכנים להמשיך ולפגוע בחולים ? ( כפי שעלה ממכתבה של אילנה כהן בהכרזת סיכסוך העבודה ).
מחלקות אין, בתי"ח חדשים אין, רופאים אין, סיעוד אין, ציוד אין, שרות ראוי אין. אבל יש אקרדיטציה. חולים סובלים ומתים אבל יש אישור שהכול בסדר.

אנונימי/ת
02.07.2019, 10:50

אפשר קצת לפרגן (ואני דווקא לא משיבא). אם יש ביקורת הכתובת היא משרד הבריאות. לשיבא יש מוניטין בינלאומי ללא קשר לאקרדיטציה (גם בנוגע לטיפול הקליני והמחקר).
ומבחינה כספית שיבא זה בית החולים שנמצא במצב יותר טוב.
כאן זה המקום להגיד לצוות שהוביל את האקרדיטציה , ולסגל בית החולים בכלל - כל הכבוד!

02.07.2019, 23:59

בזבוז משאבים אדיר לריק. מאז שהחלו באקרדיטציה עסוקים רק בנהלים, טפסים, חתימות, תאריכים והטיפול בחולים מוזנח. העיקר שהניירת תהיה בסדר... השיטה אולי מתאימה לארה"ב אך לא לישראל. כח האדם הרפואי, סיעודי והמנהלתי כורע תחת נטל הטיפול בלי צורך בתוספת עומס של ניירת שהיא ברובה מיותרת. טיפול בחולים מתעכב או לא מתבצע בגלל שחסר טופס/תאריך/סימון בשדה מסוים וכו'- בקיצור - הזנב מקשקש בכלב...
מתי כבר מישהו יבין ויפסיק את הפארסה הזו שלא הועילה לחולים, למטפלים, עולה מליונים בכל שנה-שנתיים (שיכלו לשמש לדברים חשובים בהרבה) והביאה תועלת רק לגוף הנותן את "התואר הנכסף" שכלל לא ברור מה הוא באמת נותן...
ולכל המגיבים-כתבו בשם גלוי. אין ממה לפחד או להתבייש!