חדשות

לראשונה ב"שיבא": השתלת התקן חדשני לסגירת אוזנית הלב בפרפור פרוזדורים

מדובר בפתרון ורסטילי לעשרות חולי לב עם בעיית פרפור פרוזדורים שהטיפול הנהוג כיום, באמצעות נוגדי קרישה לצורך מניעת שבץ, איננו מתאים עבורם

סגירת אוזניית הלב. אילוסטרציה

המרכז הרפואי שיבא הכניס לשימוש התקן חדש, LAMBRE, לסגירת אוזנית הלב המאפשר אטימה משופרת לטווח רחב יותר של מטופלים שבעבר לא קיבלו מענה לבעיה זאת במסגרת הטכנולוגיות הקיימות. בית החולים מסר כי זה פתרון לעשרות חולי לב עם בעיית פרפור פרוזדורים שהטיפול הנהוג כיום, באמצעות נוגדי קרישה לצורך מניעת שבץ, איננו מתאים עבורם.

בשנים האחרונות ניתן היה להציע לחולים אלה שני סוגים שונים של התקנים לסגירת אוזנית העלייה השמאלית כתחליף לטיפול בנוגדי קרישה. אלא שההתקנים הללו לא מתאימים לכל המטופלים ועד כה הם נשארו ללא מענה ועם סיכון מוגבר לשבץ מוחי. ההתקן החדש עונה לפיכך על הצורך של מטופלים אלה ובעצם מאפשר טיפול כזה לכלל החולים הסובלים מפרפור פרוזדורים.

עוד נמסר כי ההתקן החדש הוא ורסטילי יותר במבנהו, בנוי בצורה שונה מקודמיו המאפשרת לסגור יותר טוב את האוזנית שקודם לכן אי אפשר היה לסגרה.

פרופ' ויקטור גויטע, מנהל יחידת הצנתורים ב"שיבא", מסר: "אני שמח שעתה אנחנו נמצאים בעידן שבו יש אפשרות לתת מענה טוב יותר לחולים בסיכון גבוה לאירוע מוחי שלא יכלו לקבל מענה דומה בעבר".

נושאים קשורים:  פרופ' ויקטור גויטע,  אוזנית הלב,  פרפור פרוזדורים,  נוגדי קרישה,  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות