חדשות

פורום 5 מיליארד לבריאות: "דין תקציב הבריאות כדין תקציב הביטחון"

60 ארגוני רופאים, אחיות וחולים פנו בדרישה לכל סיעות הכנסת לא לפגוע בתקציב הבריאות לקראת הדיון היום על גירעון תקציב המדינה והצעות האוצר כיצד לצמצמו

אשפוז במסדרון במחלקה פנימית. צילום: איגוד הפנימאים

לקראת ישיבת הממשלה שנועדה להיום (ב') לשם דיון בגירעון בתקציב המדינה וכיצד לצמצמו, פנה אתמול פורום "5 מיליארד לבריאות" לכל סיעות הבית בקריאה שלא לפגוע בתקציב מערכת הבריאות הציבורית. הצעות האוצר כוללות קיצוץ רוחבי בתקציבי על משרדי הממשלה. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כבר הודיע כי הוא מתנגד לקיצוץ.

במכתב לראשי הסיעות הודגש כי "מניעת תקציבי חירום למערכת הבריאות תביא לסבל ולאובדן חיים בקרב תושבי ישראל. נסיון העבר מלמד כי גירעון בתקציב לא רק שידרוש קיצוצים בתקציבי משרדי הממשלה, אלא יימנע תקצוב חירום הדרוש לשיקומה של מערכת הבריאות הציבורית".

"פורום 5 מיליארד לבריאות" מאגד יותר מ-60 ארגוני רופאים, אחיות, חולים וארגונים אזרחיים. הוא קרא לחברי הכנסת להצטרף לדרישה שלא לפגוע בתקציב משרד הבריאות ולהקים ועדה מיוחדת לתקצוב מערכת הבריאות, "שכן בריאותם של תושבי המדינה, המוטלת עתה על הכף, דורשת תקצוב חירום מיידי. דין תקציב הבריאות הוא כדין תקציב הביטחון".

במכתב ציינו ראשי הפורום: "אנחנו מסרבים לקבל מציאות שבה חולים נדחסים במסדרונות, מתחננים לתרופות, צוותים רפואיים בבתי החולים קורסים בשל עומסי עבודה ועקב כך גם מתהווים תורים ארוכים למרפאות ולניתוחים. אלא שמצב זה איננו בגדר גזירת גורל".

בפנייה שבים ומפרטים חברי הפורום את הדרישות בהקשר לתקצוב חירום של מערכת הבריאות כפי שצוינו גם בדו"ח המסכם של דיוני ועדת החקירה האזרחית הציבורית, ועדת השופטות אבניאלי-לויט, שאומצו על ידי סגן שר הבריאות ואחרים.

נושאים קשורים:  פורום 5 מיליארד לבריאות,  תקציב הבריאות,  ועדת אבניאלי–לויט,  חדשות
תגובות

הצחקתם אותם ! את משרד הבריאות !
הם דואגים לבריאות שלנו ? הם דואגים לבריאותם ותו לא. כשליצמן צריך מיטה למקורב הוא מפנה 3 חדרים בהדסה. כשהוא דואג למקורב אנשיו מתקשרים למנהלי מחלקות או בתי"ח והכול על חשבוננו. הוא מוכן להעלות את המיסים שלנו כדי שגם אלו שלא תורמים ושונאים את המדינה יקבלו יותר על חשבון הכלל.
אז במקום פורום ה60 יתעוררו החולים וידאגו לעצמם. לא קבלת שרות בזמן, תתבע את משרד הבריאות. שכבת במסדרון, תביעה נגד משרד הבריאות. לא קיבלת תרופה, התור לרופא ארוך, תתבע את משרד הבריאות. הציפו במכתבים את מבקר משרד הבריאות ומבקר המדינה. שמשרד הבריאות יפעל. שהמבקר יברר שוב ושוב. שרופאים ואחיות יסרבו לטפל ביותר חולים ממה שהם נדרשים לפי ההסכמים. שיודיעו להנהלות שהם לא מקבלים חולים חדשים. רק לחץ אמיתי מהשטח ולא ברבורים יעזור. ואחרון - ביום בחירות לזכור מי הפוגעים בנו.