חדשות

משרד הבריאות הקפיא את שירות הייעוץ הרפואי און-ליין ב"איכילוב"

השירות בתשלום תוכנן להינתן למטופלים ללא טופס 17 אך משרד הבריאות עצר את התחלתו כדי לברר אם לא מדובר בהפעלת שר"פ בבית חולים ציבורי

טלה-מדיסין. אילוסטרציה

משרד הבריאות הורה בשבוע שעבר למרכז הרפואי איכילוב תל אביב להקפיא את הפעלת שירות הייעוץ און-ליין שבית החולים התכוון להפעיל תמורת תשלום של 149 שקל לכל פנייה. זאת, כדי להשלים בירור אם אין מדובר בהפעלת שר"פ  "בדלת האחורית" בבית חולים ציבורי ממשלתי-עירוני, כך מדווחת הבוקר (א') רוני לינדר ב"דה מרקר".

לפני כשבועיים הכריז בית החולים על השירות החדש כאשר שבו יינתן ייעוץ רפואי און-ליין עם 50 רופאים מומחים בכירים מהמרכז הרפואי. הייעוץ יינתן בלי מפגש פיזי בין המטופל לרופא, אלא באמצעות שיחת וידיאו, אותה ניתן לבצע דרך אפליקציה או במחשב.

בית החולים נערך להפעיל את השירות בשלב ראשון באונקולוגיה, אורתופדיה (מפרק כתף וספורט), אנדוקרינולוגיה, אפילפסיה ילדים ומבוגרים, מחלות מעי דלקתיות, סוכרת, עור, עיניים, ראומטולוגיה וקרדיולוגיה. הוא מיועד למטופלים שביקרו בעבר במרפאות בית החולים או נמצאים במעקב.

השירות לא אמור היה להינתן בשלב זה באמצעות טופס 17 (התחייבות) של קופת החולים של המטופל. מנהל "איכילוב" פרופ' רוני גמזו אמר, על פי הדיווח, כי היתה כוונה לקיים הסדר עם הקופות בנושא כדי לפטור מבוטחים מהתשלום במסלול הפרטי אבל הן הודיעו שיש להן קשיים בנושא זה.

נושאים קשורים:  טלה מדיסין,  משרד הבריאות,  שר''פ,  חדשות,  פרופ' רוני גמזו,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות
17.06.2019, 12:35

תגידו, זה מזג האויר הקשה המשבש דעתם של אנשים?
149 ש״ח ליעוץ של רופא מומחה בכיר (כך עתוב, לא?). כמה יקבל הרופא ליעוץ כזה? 100 ש״ח? אולי בחינם?
יש הימור כמה דקות יעניק אותו מומחה למטופלים שירצו את השירות? 5/7/10 דקות (סמנו בעיגול).
איזה קשקוש היעוץ הזה!
צריך לבטלו לא בשל חשד לשר״פ אלא בחשד לזלזול בציבור ולהונאה.

אנונימי/ת
17.06.2019, 22:35

וכמה אתה חושב מקבל רופא עצמאי שרואה חולה בקהילה עבור הקופה ?