חדשות

"שיבא" זכה במכרז למתן שירותי מיפוי ומסחור תוצרי ידע, המצאות ופטנטים

חברת המסחור של המרכז הרפואי זכתה במכרז להסדרת מסחור תוצרי ידע במוסדות ממשלתיים שונים בישראל

פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא". "הבעת אמון של משרד האוצר בעשייה בתחום החדשנות והמסחור ב'שיבא'" (צילום: יח"צ)

חברת תל השומר בע"מ - חברת המסחור של המרכז הרפואי שיבא - זכתה במכרז למתן שירותי מיפוי ומסחור תוצרי ידע, המצאות ופטנטים, וזאת בנוסף לעשרה מוסדות הבריאות להם היא משמשת כחברת מסחור היום.

בעקבות הזכייה במכרז, הציגה ד"ר סילבי לוריא, מנהלת חברת המסחור, תכנית עבודה במסגרתה ייעשה מיפוי קניין רוחני מסודר במוסדות שונים, לרבות משטרת ישראל, השב"כ וכן במכוני מחקר ממשלתיים.

במסגרת מיפוי הקניין הרוחני יתקיימו גם סדנאות ייעודיות לעידוד עובדים ליישם את הקניין הרוחני מרעיון להמצאה והבאתו לטיפולה של חברת המסחור של תל השומר. החברה תביא המצאה ותגלית לרישום פטנט ותקדם מחקר ופיתוח משלימים לצד יצירת קשר עם חברות או גורמים המעוניינים לרכוש רישיון לפיתוח הטכנולוגיה, או עם יזמים ומשקיעים המעוניינים להקים חברה חדשה סביב הטכנולוגיה.

פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא", אמר: "מדובר בשינוי פרדיגמה המוכיחה כי בריאות היא מנוע צמיחה משמעותי למשק בכלל ולתחום החדשנות בפרט. ב'שיבא' קיים מנגנון מסחור ייחודי מאז שנים רבות המביא למספר רב של הצלחות והישגים. הזכייה במרכז היא הבעת אמון של משרד האוצר בעשייה בתחום החדשנות והמסחור ב'שיבא'. בכוונתנו להרחיב את המצוינות שנרכשה כאן לתחומים נוספים כמו חקלאות, חינוך וביטחון ולמצב גם את המוסדות הממשלתיים כגופים הממסחרים את הידע הרב שלהם ברמה הלאומית והבינלאומית".

ד"ר לוריא הוסיפה: "חברת המסחור של תל השומר פיתחה כלים ייחודיים המאפשרים טיפול בהמצאות ומסחורן במגוון תחומים וכמו כן פיתחה רשת ענפה של קשרים בתעשיה המקומית והגלובלית. גורמי ההצלחה שלנו הם בתרבות ארגונית, במחויבות ההנהלה לחדשנות ומחויבות הממציאים להצלחה. זה אתגר חשוב ומהותי. יחד עם תמיכת הנהלת 'שיבא' נעמוד ביעדים".

נושאים קשורים:  חברת תל השומר בע"מ,  פרופ' יצחק קרייס,  פטנטים,  חדשות,  מכרז,  המרכז הרפואי "שיבא"
תגובות