חדשות

סנקציות בהסתדרות האחיות במחאה על תת התקנים והעומס בעבודה

עד לקבלת תוספת תקנים והרחבת זמן הטיפול בחולים, האחים והאחיות בבתי החולים ובקהילה הונחו לא להשתתף בהליכי האקרדיטציה, הבקרות, לא להופיע לישיבות הדרכות ולא ליטול חלק בפרויקטים מחלקתיים

כ-99% מהפעילות הרפואית במערך האשפוז מתבצעים בבתי החולים בהם גירעון מובנה מפעילות רפואית. צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

הסתדרות האחים והאחיות החלו אתמול (ג') ב"צעדים ארגוניים" להפחתת העומסים המוטלים עליהם. המהלך נעשה לאחר שהוכרז לפני כשבועיים סכסוך עבודה.

בדף הנחיות שהוצא לכלל האחים והאחיות בבתי החולים, בקהילה ובבריאות הציבור, נאמר כי המהלך "נועד חד צדדית להפחית בהוראות ובהנחיות הביורוקרטיות האינסופיות החדשות, המגבירות את העומסים הבלתי נסבלים שבהם האחים והאחיות עובדים, וזאת מבלי שמוקצים כוח האדם והמשאבים החיוניים לשם הענקת טיפול הולם.

"למעשה, הפכו את העומסים והמצוקה של האחיות לבלתי אפשריים, וכתוצאה מכך פחת באורח דרמטי ומסוכן זמן הטיפול ההכרחי שמקדישה אחות למטופל", כתבה יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן, במסמך ההנחיות.

האחיות טוענות כי "בהיעדר משאבים וללא כוח אדם המתאימים למדינה מודרנית המכבדת את אזרחיה במאה ה-21, מערכת הבריאות הישראלית קורסת - ואנחנו האחיות, יחד עם המטופלים, הראשונות לשלם את המחיר.

"לא ייתכן שהאחיות ייתנו מעצמן 200% וימשיכו להעמיס עליהן עוד נהלים, אומדנים, הכנת מיטות במסדרונות ומיטות מחוץ לרשיון, מבלי להקצות כוח אדם ומשאבים החיוניים לשם הענקת טיפול נאות".

בין השאר נכללת הנחיה ברורה שלא לבצע את פעולות האקרדיטציה, הבקרות, לא להופיע לישיבות הדרכות ואף לא ליטול חלק בפרויקטים מחלקתיים – ובמקום זאת להרחיב את הזמן שאחות מקדישה למטופל.

עם זאת הודגש כי יש לבצע את כלל הנחיות הבטיחות וכן את האומדנים הנדרשים על פי שיקול דעת מקצועי של האחיות.

"הסתדרות האחים והאחיות הודיעה כי עד שלא יותאמו המטלות לעבודה בבתי החולים הממשלתיים ובקופות החולים ולא יוקצו המשאבים המתאימים והנחוצים בכוח האדם - הוחלט כי כל האחיות בבתי החולים, בקהילה ובבריאות הציבור תפעלנה בהתאם להנחיות אלו.

"טוב יעשו קברניטי משרד הבריאות אם בכל הקשור למבול הביורוקרטיה וה'טופסולוגיה' העיקריים יחשבו מסלול מחדש, יפעלו במהרה להתאמתם למערכת הבריאות הישראלית ויקצו את המשאבים וכוח האדם הדרושים בדחיפות למערכת הבריאות הישראלית", נכתב.

האחיות נתבקשו לדווח להסתדרות האחיות על כל ניסיון לאיים עליהן כתוצאה מביצוע ההנחיות והודיעו כי יינקטו כל האמצעים הארגוניים העומדים לרשות הסתדרות האחים והאחיות נגד נסיונות אלו.

נושאים קשורים:  אילנה כהן,  הסתדרות האחים והאחיות,  עומס עבודה,  אקרדיטציה,  חדשות,  סכסוך עבודה
תגובות
אנונימי/ת
05.06.2019, 20:11

שטויות-גם ככה הן תקועות כל הזמן במחשב במקום לטפל בחולים-הסיעוד אומנות הטיפול במחשב
מקטינות ראש ובראשן ז...בלה שהרסה את המקצוע

אנונימי/ת
05.06.2019, 20:20

ואיפה הרופאים? יאללה, תנו כתף! גם לכם אוכלים את הראש כל מיני בירוקרטים

אנונימי/ת
05.06.2019, 20:28

ברגע שאנו הרופאים, האחיות, כוחות העזר , אנשי המשק והלוגיסטיקה לא נבצע דברים שהם נגד מצפוננו ונגד השכל הישר, נתנהג ביום המבחן ולפניו כפי שאנו נוהגים בשיגרה ובעיקר לא נשקר ולא נצהיר דבר שקר. נפיחת האקרדיטציה תתפוגג בלי שבכלל יזכרו אותה

06.06.2019, 06:37

סוף סוף למישהו במערכת הבריאות יש את האומץ להגיד ש"מלך האקרדיטציה" הוא בעצם עירום.

אנונימי/ת
06.06.2019, 11:33

חייבים להביא כח אדם סיעודי איכותי מחו״ל בהקדם האפשרי.לדוגמא מהפיליפינים