מינויים

מונה מנהל יחידת אם ועובר חדש למערך נשים ויולדות ב"כרמל"

ד"ר ראובן קידר עם מינויו לתפקיד: "הנושא החם במחלקה כיום הוא תחום הביות המלא"

ד"ר ראובן קידר, מנהל יחידת אם ועובר ב"כרמל". צילום: דוברות בית החולים

ד"ר ראובן קידר מונה למנהל יחידת אם ועובר במערך נשים ויולדות במרכז הרפואי כרמל. במסגרת תפקידו החדש ימשיך ד"ר קידר לנהל את חדרי הלידה בשיתוף עם ד"ר מוטי ברדיצ'ב וד"ר עמית דמתי.

ד"ר קידר, מומחה בגינקולוגיה ובמיילדות, בן 49, נשוי ואב לשלושה, הגיע ל"כרמל" בשנת 2000, היה סטודנט במחלקה וגם את הסטאז' שלו עשה ב"כרמל". הוא סיים התמחות-על בהריון בסיכון בטורונטו, קנדה בשנת 2012. לאחר שחזר ל"כרמל" שימש כרופא בכיר במחלקה והיה סגן מנהל המחלקה.

ד"ר קידר גם משמש כרס"ן במילואים האחראי על כל תחום המיילדות והגינקולוגיה בבתי החולים שדה של צה"ל, הכוללים אירועי אסון גדולים בארץ ובעולם. עד היום השתתף ד"ר קידר במשלחות הישראליות הגדולות לסיוע ברחבי העולם כמו באסון הטייפון בפיליפינים, ברעידת האדמה הגדולה בנפאל ובעוד אזורים מוכי אסון.

לפני כשנתיים קיבל ד"ר קידר מינוי מיוחד בארגון הבריאות העולמי, ה-WHO, לגיבוש מדיניות לטיפול בנשים וילדים במתארי אסון. "אני נתקל ברחבי העולם בסיפורי קורעי לב. זאת בעיני שליחות מיוחדת וחוויה יוצאת דופן שאני שמח להימנות על הצוות המוביל בה", אמר ד"ר קידר. ד"ר קידר עובד גם במרפאה לטיפול בחסרי מעמד חוקי ואנשים ללא ביטוח בריאות בישראל בחיפה.

"אני רוצה להבטיח שממחלקת היולדות שלנו ב'כרמל' ייצאו תינוקות בריאים, אמר ד"ר קידר עם מינויו לתפקיד, "לדאוג להכשרת דור העתיד של רופאי הנשים ולהמשיך למתג את מחלקת היולדות שלנו כמחלקת בוטיק עם יחס אישי ליולדות וטיפול איכותי ומיטבי באמהות ובילדים".

בחדר הלידה בכרמל עובדים כ-24 מתמחים, כארבעה רופאים בכירים וכ-34 מיילדות. "הנושא החם במחלקה כיום הוא תחום הביות המלא. הקמנו יחידה חדשה עם עמדות מיוחדות לביות מלא ואנחנו מאוד מעודדים את התחום אבל בהחלט אפשר גם ללדת עם ביות חלקי, תוך הקשבה לכל רצון ובקשה של היולדות", מסכם ד"ר קידר.

פרופ' עופר לביא, מנהל מערך נשים ויולדות ב"כרמל", בירך את ד"ר קידר וציין כי "הוא אחד הראויים ביותר לניהול היחידה. ד"ר קידר מוביל את הפרויקטים הכבדים של המחלקה ואת חינוך הסטודנטים ואני מאוד שמח על המינוי שלו".

נושאים קשורים:  פרופ' עופר לביא,  ד"ר אובן קידר,  מינוי,  בית החולים "כרמל",  חדשות,  הריון ולידה
תגובות

ברכות על המינוי לד"ר קידר ולצוות הנפלא בראשות פרופ' לביא. משמח לדעת שדורות של סטודנטים ומתמחים יזכו לקבל חינוך רפואי המשלב מקצועיות עם רגישות ואמפתיה למטופלות

אנונימי/ת
27.05.2019, 22:46

לא יכול להיות ביות מלא אמיתי, כל עוד אין אפשרות למלווה לשהות לצד היולדת כל שעות היממה. ולעזור לה לטפל בילוד בזמן שהיא בעצמה בהתאוששות מהלידה. זהו עקב האכילס של שיטת 'ביות מלא' בישראל. עד שלא יינתן מענה לבעיה זאת - לדוגמא חדרים בהן כל היולדות מסכימות לנוכחות המלווה (ואין בעיה להגביל למלווה ממין נקבה), כל הרצון הטוב והתשתיות לא יעזרו. כי יולדת טרייה שנרדמת עם התינוק על הידיים או מתקשה לקום אליו- לא תוכל להצליח בביות מלא, עם כל המשמעויות השליליות עבור בניית הקשר, ולעיתים.גם קושי נפשי של היולדת הטרייה המרגישה ש'נכשלה' .
הפתרון ניתן ליישום מיידי, בדומה למה שמתרחש במחלקות הילדים בארץ.

01.07.2019, 21:39

ראובן יקירי , ידעתי שתגיע רחוק .
בהצלחה