חדשות

ליצמן מתנגד ליוזמת נציב שירות המדינה להרחבת עצמאות בתיה"ח הממשלתיים

על אף ההתנגדות, נציב המדינה הורה לקיים ב"שיבא" את הפיילוט לעצמאות ניהולית שיזם | ליצמן: הסמכויות צריכות לעבור תחילה לחטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות ומשם לבתי החולים

פרופ' דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה. "לבצע את המהלך גם אם קיימת התנגדות של משרד הבריאות". צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

מחלוקת קשה בין סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לבין נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ: הפגישה ביניהם, שנועדה לדון במהלך שמוביל הנציב למתן עצמאות ניהולית לבתי החולים הממשלתיים, התפוצצה מאחר שליצמן מתנגד לכך בתוקף. כך מדווח הבוקר (ב') אדריאן פילוט ב"כלכליסט".

בדיווח נמסר כי יוזמת הנציב היא במסגרת היעד שהציב: "צמצום הביורוקרטיה והפחתת הרגולציה". עוד נמסר כי אחת הסיבות להתנגדות סגן שר הבריאות: בית החולים שיבא נבחר לקיים בו את הפיילוט של המהלך שיזם נציב שירות המדינה אלא שליצמן רואה במנהל "שיבא", פרופ' יצחק קרייס, יריב פוליטי בשל קשריו עם בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול-לבן.

נציב שירות המדינה החל עוד בינואר בתהליך של מתן עצמאות ניהולית מלאה ל"שיבא" והודיע על כך לפרופ' קרייס אלא שליצמן מתנגד לכך בטענה שהסמכויות צריכות לעבור תחילה לחטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות ומשם להיות מואצלות לבתי החולים.

על פי הפיילוט המתוכנן ב"שיבא", העצמאות הניהולית תבוא לידי ביטוי בניהול ההון האנושי, לרבות בסמכות לבצע שינויים מבניים במרכז הרפואי; אישור עצמאי של שינויי תקינה ושדרוג משרות; פתיחת יחידות ומחלקות חדשות באופן עצמאי וביצוע מכרזים למנהלי מחלקות. סמכויות אלו היו עד כה נחלתה הבלעדית של הנציבות.

בדיווח נמסר כי בפגישה בשבוע שעבר בין נציב שירות המדינה וצמרת משרדו עם ליצמן ומנהל משרדו בנושא הפיילוט "התגלו מחלוקות מהותיות והמגעים עלו על שרטון וכי לקראת סוף הדיון הטעון הנחה הנציב מתוקף סמכותו הסטטוטורית את הצוות הבכיר שלו לבצע את המהלך גם אם קיימת התנגדות של משרד הבריאות. בתי החולים הם יחידות סמך עצמאיות הכפופות בכל הקשור לניהול ההון האנושי  לנציבות ולא למשרד הבריאות וזאת לפי חוק שירות המדינה-מינויים.

משרד הבריאות והנציבות מסרו בתגובה כי אכן יש מחלוקת בנושא הזה אך ההידברות ממשיכה.

נושאים קשורים:  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  פרופ' דניאל הרשקוביץ,  נציב המדינה,  בית החולים שיבא,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
21.05.2019, 11:38

ליצמן רוצה להמשיך לשלוט , לסרסר, להשחית ולקלקל ו"לעזור" למיגזר שלו.
הנפוליונצ'יק הקטן והמושחת הזה לא מעונין להעניק עצמאות ניהולית לבתי חולים
ובאמת למה לו לתת ??