חדשות

ניתוח לסגירת חור בלב של ילד יבוצע בשידור חי מהמרכז הרפואי וולפסון

הניתוח בילד, שהוטס לישראל במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד", ישודר בעמוד הפייסבוק של בית החולים ובמהלכו ייסגר חור במחיצה בין-חדרית בלב

ניתוח לב ב"וולפסון". צילום: דוברות בית החולים

מהלכו של ניתוח לב בילד שהוטס לישראל, במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד" שמבוצע במרכז הרפואי וולפסון בחולון, ישודר מחר (ב', 20.5) בשידור חי בעמוד הפייסבוק של בית החולים. הניתוח, שבו ייסגר חור במחיצה בין-חדרית בלב הילד, צפוי להימשך כשלוש שעות.

בית החולים מסר כי הפרוצדורה המודגמת היא במסגרת אירועי כנס MEDICO 2019 המוקדש לטכנולוגיות מתקדמות ברפואה בתחומי מחקר, אבחון וריפוי והשידור לקהל הרחב הוא חלק ממגמה כוללת של שיתוף הקהילה בשירותים הרפואיים הניתנים ב"וולפסון".

הניתוח יבוצע בידי ד"ר חגי דקל, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה. את המידע לקראת הצפוי תעניק ד"ר חניתה שי, מומחית בקרדיולוגיה של הילד. ד"ר דקל מסר שללא הניתוח, צפויות היו לילד שנים ארוכות של סבל קשה וסכנה של מוות. "זה ניתוח בעל אחוזי הצלחה גבוהים ביותר, כאשר ההתאוששות ממנו אורכת כחמישה ימים. הילד הגיע ממדינה מתפתחת ולאחר הניתוח קיים סיכוי שיזכה לחיים נורמליים".

ד"ר חגי דקל, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה ב"וולפסון". "אחוזי הצלחה גבוהים ביותר". צילום: נאור בן סלמון

עד היום בוצעו במסגרת הפרויקט ההומניטרי למעלה מ-5,000 ניתוחים מצילי חיים בילדים מכ-60 מדינות בעולם ועל כך זכה "וולפסון" לכמה פרסים ואותות הוקרה בינלאומיים, לרבות "פרס האוכלוסין" מטעם האו"ם.

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית "וולפסון", ציינה: "הצגת הניתוח גם לצורך למידה לרופאים עמיתים וכן לקהל הרחב היא חלק מהחזון המכוון להעצמת האוכלוסיה בצורה מושכלת בתחומי הבריאות השונים ויצירת יכולת קבלת החלטות משותפת".

נושאים קשורים:  "הצל ליבו של ילד",  ד"ר חגי דגל,  ד"ר חניתה שי,  ד"ר ענת אנגל,  וולפסון,  ניתוח לב,  חדשות
תגובות