חדשות

תביעה נגד "פוריה": פצוע אנוש צולם במיון כשהוא מדמם ותמונתו הופצה ברשת

"ישראל היום" מדווח: הפצוע ששתי רגליו נקטעו צולם כנראה על ידי איש צוות רפואי במיון כשהוא עירום ומונשם - הוריו גילו את התמונה ברשת חברתית | הנהלת "פוריה": "העובדים תודרכו לגבי צילומים בבית החולים"

המרכז הרפואי פוריה בטבריה. בית החולים הביע צער בפני המשפחה על עוגמת הנפש שנגרמה לה

בכתב תביעה שהוגש אתמול (ד') נגד משרד הבריאות והמרכז הרפואי פדה-פוריה שליד טבריה, טוענים הורים כי צילומים של בנם, שנפצע לפני שנתיים מסירת מרוץ בכנרת בתאונה שבה נקטעו שתי רגליו, הופצו ברשתות החברתיות כשהוא עירום, מדמם ומונשם. התמונות צולמו בחדר המיון בבית החולים וכאמור הופצו ברשתות חברתיות.

התובעים דורשים פיצוי של כמה מיליוני שקלים על "נזקים נפשיים בלתי הפיכים" שנגרמו לפצוע ולהוריו אחרי שגילו במקרה את התמונות ברשת חברתית. כך מדווח הבוקר (ה') "ישראל היום" בכתבה של רן רזניק.

בדיווח נמסר כי האירוע התרחש לפני שנתיים והפרשה לא דווחה על ידי בית החולים למשטרה ולמשרד הבריאות. עוד נמסר כי חקירה פנימית שהתנהלה בבית החולים לא הצליחה לגלות מי מעובדיו צילם והפיץ את התמונות – הגם שסביב המטופל היו רופאים ואנשי צוות, "שלא מנעו את הצילום". כן הוברר כי עד למקרה הזה לא היו בבית החולים כללים שימנעו אירועים שכאלה.

כתב התביעה הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים על ידי עו"ד לוי לביאב. הדרישה ל"פיצויים עונשיים" מדגישה גם ש"בית החולים הפר באופן קיצוני שורה ארוכה של חוקים ובכלל זה חוק זכויות החולה, חוק הגנת הפרטיות, חוק יסוד - כבוד האדם וחירותו, חוק ההגנה על חסרי ישע וחוק איסור לשון הרע".

בדיווח צוטט ד"ר ארז און, מנהל "פוריה": "התמונות מזעזעות. מבחינתי, מי שצילם ופרסם אותן ברשתות החברתיות פגע בכל הערכים של איש רפואה באשר הוא ואין לזה מחילה".

בעקבות תחקיר המקרה קבע בית החולים כללים לפיהם צילום לצורך למידה ייעשה אך באמצעות טאבלטים ייעודיים של בית החולים שבהם יאוחסנו הצילומים. על העובדים נאסר להעלות צילומים לרשתות חברתיות וכל צילום של מטופל חייב בהסכמתו. בנוסף, חל איסור להשתמש בטלפון נייד בזמן ניתוח או בפעולה רפואית, למעט לשם התייעצות בנוגע לטיפול עצמו. תינתן הדרכה בנושאים אלה לכל עובדים בית החולים. בית החולים הביע צער בפני המשפחה על עוגמת הנפש שנגרמה לה.

נושאים קשורים:  בית החולים פוריה,  ד"ר ארז און,  רשת חברתית,  חדשות,  זכויות החולה,  תביעה
תגובות
 

לגבי משרד הבריאות מדובר בעוד רשלנות של המשרד. בכול בתי החולים של הכללית יש החלטה מזה שנים רבות שאסור לצלם מטופלים תוך כדי טיפול.
לגבי בי"ח פוריה. מהרגע שעשו חקירה פנימית ולא מצאו את העברין היו צריכים לפנות מיד למשטרה ולמשרד הבריאות. ככול שבחרו לא לעשות זאת- שישלמו