חדשות

בית החולים אסותא אשדוד צפוי לעבור לבעלות מלאה של קופת החולים מכבי

פרופ’ חיים ביטרמן, מנכ"ל "אסותא אשדוד": "היתרונות שבהכפפת בית החולים ל'מכבי' עולים על החסרונות"

אסותא אשדוד. צילום: ויקיפדיה

מנכ"ל בית החולים אסותא-אשדוד, פרופ’ חיים ביטרמן, מעריך שבית החולים יעבור בשנה הבאה לבעלותה המלאה של מכבי שירותי בריאות. כיום הוא כפוף ל"אסותא מרכזים", חברה בת של "מכבי" ומופרד ממנה תאגידית, כך מדווח הבוקר (ג') היומון "גלובס" בכתבה של הילה ויסברג.

פרופ' ביטרמן, לשעבר הרופא הראשי של קופת חולים כללית שבבעלותה 14 בתי חולים, אמר כי "היתרונות שבהכפפת בית החולים ל'מכבי' עולים על החסרונות. כשבתי חולים מנוהלים בידי הקופה, הניהול הדוק ומדוקדק יותר".

מאז החלה הפעלתו לפני כשנתיים צבר בית החולים אסותא אשדוד גירעון של כ-150 מיליון שקל, גבוה לעומת ההערכות שנעשו לקראת פתיחתו. בית החולים החל עתה בהפעלת תכנית התייעלות ועד סוף השנה צפוי גירעונו לקטון לכ-120-100 מיליון שקל, נמסר בדיווח. עוד נמסר כי במסגרת ההתייעלות צומצמו שש משרות ניהול.

פרופ' ביטרמן צופה, כך דווח, שהחל מ-2020, בית החולים ייכנס להסדר CAP - ההנחות שנותנים בתי החולים לקופות. כיום "אסותא אשדוד" לא מצוי בהסדר כזה.

הנהלת בית החולים גם הגישה בקשה למשרדי הבריאות והאוצר להכפיל את מספר מיטות האשפוז שבו – מ-300. הבקשה טרם נענתה. הכוונה להגדיל את המחלקות הפנימיות והמחלקה האונקולוגית ולהציע פתרונות בתחום השיקום.

נושאים קשורים:  פרופ' חיים ביטרמן,  "אסותא" אשדוד,  מכבי שירותי בריאות,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
15.05.2019, 22:25

הפתרון לבעית בתי החולים זה הפסקת בעלות בתי החולים ע"י הקופות. בתי חולים צריכים להיות עצמאיים וקופות החולים להתרכז במתן שרותי רפואה בקהילה.

אנונימי/ת
17.05.2019, 17:53

בית חולים מיותר הפוגע בבתי החולים קפלן וברזילי

אנונימי/ת
17.05.2019, 23:24

מכבי לומדת בדרך הקשה שלא בונים בית חולים יש מאין. לוקח שנים רבות לגבש צוותים מיומנים שמסוגלים לעבוד ביחד.
ולא בונים בית חולים על ידי גניבת אנשים טובים מבתי חולים אחרים.
במקום להגדיל את מספר המיטות באשדוד מוטב שמכבי תשקיע בטיפולי בית בקהילה .

אסותה אשדוד לדעתי בית חולים לא רק טוב אלה מעולה.