חדשות

חשד כי ליצמן קיבל טובות הנאה בפרשת המורה החרדית החשודה בפדופיליה

חדשות 13: סגן שר הבריאות חשוד שאיים על אנשי מקצוע במשרדו כי יפוטרו אם לא ימנעו את הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה | לשכת סגן השר: "מדובר בהכפשה שקרית"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: מרים אלסטר / "פלאש 90")

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, חשוד שקיבל לכאורה טובות הנאה ממשיות בפרשת מלכה לייפר, מנהלת בית ספר חרדי לבנות במלבורן שנגדה 74 אישומים על אונס ותקיפה מינית בתלמידותיה. היא נמלטה לישראל ב-2008. כך דיווח בסוף השבוע (ה') העיתונאי ברוך קרא מחדשות 13.

על פי הדיווח, "גורמי אכיפת החוק חושדים שליצמן קיבל לכאורה טובת הנאה עבור נסיונותיו להשפיע על חוות דעת פסיכיאטרית שתמנע הסגרת הנאשמת בעבירות המין בקטינות לאוסטרליה. רשויות החוק במדינה זאת דורשות את ההסגרה.

ליצמן נחקר ביחידת להב 433, בחשד שהשתמש בסמכויותיו בניגוד לחוק ופעל כדי למנוע את הסגרת לייפר לאוסטרליה, שם היא מבוקשת בחשד שביצעה לפחות 74 עבירות מין קשות בקטינות. ליצמן הגיע לחקירה לאחר חקירה סמויה שהחלה לפני כמה חודשים ומתנהלת בליווי פרקליטות מחוז ירושלים ובאישור פרקליט המדינה, שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. גם מספר אנשים העובדים בלשכתו נחקרו.

עוד דווח בחדשות ערוץ 13 כי "ליצמן חשוד שאיים על אנשי המקצוע במשרדו שיפעלו למנוע את ההסגרה לאוסטרליה ושיפוטרו אם לא יעשו זאת". אחת הראיות המרכזיות בתיק היא ציטוט של מקורב של ליצמן, שאמר לאחד העובדים במשרד הבריאות: "תראה מה קרה לד׳, זה יקרה גם לך אם לא תפעל לפי הוראת הרב". במקביל, עדים רבים ובהם אנשי מקצוע מעידים בפני המשטרה על שורה של החלטות בעייתיות למען מקורבי ליצמן.

בנוסף לפרשת המורה הפדופילית, נמסר בדיווח, המשטרה חוקרת את מעורבות ליצמן לטובת עבריין מין המקורב לחסידות גור. על פי החשדות, ליצמן וראש המטה שלו הפעילו לחצים על הפסיכיאטר ד"ר משה בירגר בדרישה להכליל את המקורב בקבוצת שיקום של 25 עברייני מין בכלא. תהליך השיקום הוא שלב הכרחי בדרך לזכות בחופשות ולשחרור מוקדם מהכלא. לפי החשדות, דרש ליצמן בנוסף פרטים על העבריינים העומדים לפני המקורב ברשימה לקבלה לתהליך השיקום.

תגובת לשכת סגן שר הבריאות: "מדובר בהכפשה שקרית שלא היתה מעולם. ליצמן לא נוהג להפעיל כל לחצים ומקפיד שלא להתערב לגורמי המקצוע. אין לדברים שחר. אלה דיווחים מגמתיים ואינטרסנטיים שאין בהם ביסוס עובדתי. ליצמן פעל רק לפי החוק ואין ספק שהדברים יתבררו במהרה".

בכירים בקהילה היהודית באוסטרליה קראו לפטר לאלתר את ליצמן מתפקידו כסגן שר הבריאות בעקבות חקירתו במשטרה. כמו כן קראו להסגרת של לייפר באופן מיידי לידי משטרת אוסטרליה ולהפסיק את ההליכים בישראל המעכבים זאת.

נושאים קשורים:  חדשות,  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  חקירת משטרה,  מלכה לייפר,  ד"ר משה בירגר
תגובות
 
אנונימי/ת
14.04.2019, 12:24

לא שאני בונה על זה, אבל לא איבדתי את התקווה שהנ"ל יעוף ממשרד הבריאות ולא ישוב.

אנונימי/ת
14.04.2019, 14:30

לכאורה ליצמן עבריין סידרתי שמקומו היחיד יהיה בכלא ובוודאי שלא במשרד הבריאות.
יש לקוות שהחקירה תושלם ויועמד לדין .

15.04.2019, 23:25

זה מה שקורה כשממנים חבר בכת דתית קיצונית לכהן כשר/סגן שר בממשלה של מדינה נאורה לכאורה.

אנונימי/ת
17.04.2019, 17:48

מה שמלכד את השלטון המושחת הנוכחי הוא הלגיטימיות של השוחד למיניהו והשחיתות כאשר המושחתים משלבים ידיים בהנהגה להלחם בשאריות שלטון החוק למען הטבות אישיות מפליגות. מרגע שנעלמה בושת העבריינים שבשלטון נפרצה לחלוטין הדמוקרטיה וקרסה טובת הציבור שבחר במנהיגים אלו. יש מי שמונה למפמפם כל הזמן איזה "שר נהדר ומקצועי:" ליצמן שמנהל את בריאות המדינה, אבל שלוחיו והוא עצמו לא מכירים בכלל בלגיטימיות הממשלה והמדינה ומרמים את עצמם בכך שהוא כביכול מכונה רק "סגן שר"