חדשות

כ-80 אחוז מהישראלים מאמינים שלא יקבלו בקלות שירותי בריאות מהמדינה

נתוני ה-OECD: בעשור האחרון, ההוצאה הפרטית לבריאות בישראל המשיכה לעלות, בעוד שההוצאה הציבורית נותרה נמוכה

הוצאה לבריאות. אילוסטרציה

79.3% מקרב הישראלים שהשתתפו בסקר שבו נשאלו "האם אתה חושב שתוכל לקבל בקלות, כאשר תזדקק לכך, שירותי בריאות מהממשלה, ביחס למסים שהיא גובה ממך", השיבו 79.3% בלא וזה השיעור הגבוה ביותר מקרב מדינות ה-OECD שבהן הממוצע הוא 55%, כך מדווח הבוקר (ב') היומון "כלכליסט" בכתבה של אדריאן פילוט.

הכתבה עוסקת בנתונים חדשים של ה-OECD הנכללים בפרק הבריאות בדו"ח הסקר החברתי השנתי של הארגון. מהם עולה כי ברוב העשור האחרון שבו בנימין נתניהו משמש גם כשר הבריאות וכן בתקופת כהונתו של סגן השר יעקב ליצמן, ההוצאה הפרטית לבריאות שנאלצים אזרחי ישראל לשאת המשיכה לעלות, בעוד שההוצאה הציבורית נותרה נמוכה.

בעוד העלייה הממוצעת השנתית בהוצאה לבריאות לנפש היתה בין 2003 ל־2009 2.5% לעומת  3.7% בממוצע במדינות ה־OECD, בין 2009 ל-2017 התמונה התהפכה. שיעור העלייה בישראל היה 2.3%, גבוה מהממוצע במדינות ה־OECD, שבהן עמד על 1.5% בלבד. אולם, ההוצאה הממשלתית לבריאות, כלומר זו המושקעת על ידי ממשלות לטובת האזרח ללא תשלומים נוספים מכיסו הפרטי, עמדה בישראל ב-2017 על 1,780 דולר לעומת 3,025 דולר בממוצע במדינות ה־OECD.

לכתבה המלאה בכלכליסט לחצו כאן

נושאים קשורים:  OECD,  חדשות,  ההוצאה הפרטית לבריאות,  ההוצאה הלאומית לבריאות
תגובות
אנונימי/ת
01.04.2019, 21:43

מעניין למה? אם אני כרופאה נאלצת להדתמד בשירותי רפואה פרטית ולשלם אלפי שקלים על רופאים פרטיים כי אני לא מקבלת מענה ברפואה הציבורית אז מה יגידו איזובי הקיר???