פרויקט מיוחד

בחירות 2019: מצע הבריאות של יו"ר איגוד גסטרו ילדים

פרופ' רון שאול, יו"ר איגוד גסטרו ילדים, עם מצע הבריאות שלו | פרויקט מיוחד עם ראשי האיגודים המדעיים בהר"י לקראת בחירות 2019. כתבה ראשונה בסדרה

לקראת הבחירות הקרובות לכנסת, "דוקטורס אונלי" בפרויקט מיוחד: ראשי האיגודים הרפואיים ממליצים על צעדים להבראת מערכת הבריאות בישראל.

המצע של פרופ׳ רון שאול, יו״ר איגוד גסטרו ילדים:

* יש לדאוג לתוספת תקנים ומיטות בהתאמה לאוכלוסיה, בעיקר בחינת תת התקנון במקצועות ותת המקצועות של רפואת הילדים (רפואי וסיעודי). מקצוע רפואת הילדים התפתח משמעותית ב-30 השנה האחרונות עם יצירת תת מקצועות שברובם מתקשים להיות עצמאיים עקב העדר תקנון והדבר נתון לטוב ליבם של מנהלי בתי החולים. הדבר בולט במיוחד בבתי החולים השלישוניים שנותנים שירותים לאוכלוסיה גדולה. חייבת להיעשות רביזיה בתחום.

* לאפשר לכל בתי החולים לקיים רפואה פרטית ותיירות מרפא בשעות אחר הצהריים תחת בקרה ופיקוח כמובן. מהלך כזה יתרום לניצול מיטבי של משאבי בתי החולים שרובם עומדים ריקים משעות אחר הצהריים ויכניס כספים חיוניים שזולגים כרגע אל מחוץ למערכת. כך גם יישארו יותר רופאים לטובת המערכת גם מחוץ לשעות הפעילות.

* יש לדאוג למתן תגמול הוגן לשירות, ובין השאר להפסיק את הניצול של כוננויות ללא תגמול. יש לא מעט תחומים שבהם רופאים ואחיות נותנים שירות 24/7 ומתוגמלים (אם בכלל) על הרבה פחות. אין לכך אח ורע במקצועות אחרים.

* יש להשקיע במחלקות פחות מבוקשות ולא רווחיות בבתי חולים הרבה מעבר למה שנעשה כעת. יש בעיה קשה לשמור רופאים בכירים במחלקות כמו פנימית וילדים על רקע התחרות מול הקופות.

* יש לעודד פול טיימרים בתגמול הוגן גם במקצועות פחות מבוקשים. הדבר יעודד משמעותית את הישארותם של רופאים בבתי החולים ויעלה משמעותית את איכות הרפואה והשירות.

* יש להשקיע במניעת מחלות.

* יש להשקיע בחינוך של צוות סיעודי ורפואי (בכנסים ובהשתלמויות) ללא צורך בחיפוש מימון חיצוני. כרגע יש לא מעט תלות בטוב ליבן של חברות התרופות בעזרה למימון כנסים והשתלמויות.

נושאים קשורים:  פרופ׳ רון שאול,  דעות,  חדשות,  מערכת הבריאות,  בחירות לכנסת,  פרויקט מיוחד
תגובות
אנונימי/ת
29.03.2019, 16:24

מעניין