חדשות

רשיונו של רופא נשלל לשמונה שנים אבל תיק התלונה על אונס שהוגשה נגדו נסגר

השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, הממונה על החלטות שיפוטיות במשרד הבריאות, החליט לשלול לשמונה שנים את רשיונו של רופא משפחה ממרפאה במעלה אדומים

השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, הממונה על החלטות שיפוטיות במשרד הבריאות, החליט לשלול לשמונה שנים את רשיונו של רופא ובמקביל, בעקבות פנייתו לנציב תלונות הציבור בפרקליטות המדינה, הורה הנציב גם לפתוח בבדיקה מדוע נסגר התיק הפלילי נגד הרופא, שנגדו הוגשה תלונה על אונס של מטופלת בעת בדיקה רפואית. כך מדווח הבוקר (ד') "הארץ" בכתבה של עידו אפרתי ורוני לינדר. על המקרה דווח לראשונה בגל"צ.

בדיווח נחשף שמו של הרופא – ד"ר ג'יימס רייכמן, רופא משפחה דתי שעבד במרפאת "מאוחדת" במעלה אדומים. לפני כן היה רופא בכיר ב"מעיני הישועה".

קודם לכן המליצה ועדת משמעת של משרד הבריאות על שלילת הרשיון לשנתיים. בוועדת המשמעת היו פרופ' יוסף אלידן כנציג הר"י וד"ר יוסי בר ועו"ד לינדה שפיר כנציגי היועץ המשפטי לממשלה. "הארץ" ציין בדיווח כי פרופ' אלידן היה בדעת מיעוט וסבר שיש לשלול את הרשיון רק לשלושה חודשים.

המקרה היה ב-2014, התלונה נגד הרופא הוגשה על ידי אישה חרדית, גרושה ואם לחמישה, שהגיעה למרפאת הרופא לקבלת מרשם בעקבות ניתוח לכריתת רחם. בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה הודה ד"ר רייכמן שקיים מגע מיני בהסכמת המתלוננת. כאמור, הפרקליטות סגרה את התיק בנימוק של חוסר ראיות ואחר כך הפרשה התגלגלה לוועדת המשמעת ולהכרעתו של השופט בדימוס סרטשנוב.

נושאים קשורים:  ד"ר ג'יימס רייכמן,  אמנון סטרשנוב,  חדשות,  ועדת משמעת
תגובות
 
אנונימי/ת
13.03.2019, 11:05

אין מקום להטיל סנקציה כל כך קשה (שלילה ל 8 שנים) בתיק שנסגר מחוסר ראיות. זה לא מצב בו רופא בצע עבירה שמבחינת דיני עונשין היא קלה אך מבחינת הנורמות המצופות כעובד מדינה היא חמורה.
כאן יש מצב דיכוטומי לגבי עבירה שעונשה 16 שנות מאסר. או שהוא אנס או שלא. אם כן, שישב בפנים ושרשיונו ישלל לצמיתות. אם לא , על סמך מה הם מתלים את רשיונו ל 8 שנים?

אנונימי/ת
16.03.2019, 09:45

לחלוטין, מסכימה

אנונימי/ת
13.03.2019, 18:45

הזוי

אנונימי/ת
13.03.2019, 18:52

מכיר הרבה סנדלרים רופאי משפחה / שיניים / נוירולוגים ורופאי ילדים שעשו נזקים מטורפים בחוסר מקצועיותם , מכיר מעט רופאים ללא התמחות שיודעים רפואה אסתטית.
כדי להפסיק מקרים של פגיעה בציבור
יש למנוע מכל רופא שאינו כירורג פלסטי או רופא עור להתעסק בדרמטוכירורגיה !

אנונימי/ת
17.03.2019, 14:20

מה הקשר???

אנונימי/ת
13.03.2019, 21:52

אין ספק שהרופא ביצע עבירה אתית חמורה אבל הוא לא אנס ,
ולמרות שאני מאמין שהמגע היה בהסכמה הוא הסתבכך עם מתלוננת סדרתית
ולכן אין לו סיכוי מול הטירוף של ארגוני הנשים הרדיקליות וכת הפוליטקלי קורקט.

אנונימי/ת
14.03.2019, 09:31

רגע, התיק נסגר מחוסר ראיות ושופט שכמדומני ירד מכס השיפוט עקב תלונות על מגע מיני עם עורכת דין שאינה אשתו ויצגה לקוח מולו מתלה רשיון ל 8 שנים? יש לי הצעה שקודם כל כל שופט או שופטת המקיימים יחסים עם עורכי דין יזרקו מכס השיפוט. מי יודע, אולי מספר השופטים ירד קצת? גם השופטות...

אנונימי/ת
15.03.2019, 06:34

למה הצורך לציין שהוא דתי?
לא הייתם מוסיפים תואר מגזרי לאף רופא אחר. אתם מדמיינים שהייתם כותבים רופא משפחה חילוני, או דרוזי?
לא מתאים

אנונימי/ת
15.03.2019, 09:29

צודק לגמרי. זאת תוספת גזענית. רוצה לראות ״רופא ערבי, רופא תלאביבי״

אנונימי/ת
16.03.2019, 13:09

עד שלא יעמוד כל אחד ואחת מכם לדין, לא תבינו עד כמה קל לקחת לכם את הרישיון. זה הנושא הכי לא מדובר וגם הנושא שהכי מאיים עלינו. כל דבר שעשית או לא עשית הופך להיות נגדך, כל תיעוד או חוסר תיעוד הופך להיות נגדך. בסוף יש שופט עם אג'נדה שחושב שדרכך הוא מחנך את העולם. אנחנו חיים בעולם של גוונים, עם הרבה אפור והמון חוסר וודאות. בית המשפט מחיל את הנורמות שלו עלינו. אמת, צדק, נכון, לא נכון, שחור ולבן, אין אולי, אין ניסוי וטעייה. יש פסק דין.