חדשות

ב"מכבי" הכריעו: אין מניעה להעסיק את פרופ' גידי קורן כחוקר בכיר במכון המחקר

טענות "רופאים לזכויות אדם" נגד פרופ' קורן נדחו על ידי ועדת הבדיקה של "מכבי": "פרופ' קורן הביע חרטה ואף נענש בשעתו על ידי ועדת משמעת בקנדה בזמן אמת"

פרופ' גידי קורן. הגיש קובלנה פלילית נגד חבר ועדת האתיקה של רופאים לזכויות אדם

ועדת בדיקה של "מכבי שירותי בריאות" קבעה כי אין מניעה להעסיק את פרופ' גידי קורן, מומחה לטוקסולוגיה, כחוקר במכון המחקר של הקופה  ודחתה את תלונת ארגון רופאים לזכויות אדם בנושא הזה.

בראש ועדת הבדיקה עמד פרופ' ערן דולב, יו"ר ועדת האתיקה של "מכבי". את ההודעה על החלטת הוועדה מסר פרופ' נחמן אש, ראש חטיבת רפואה ב"מכבי".

הפנייה לעריכת הבדיקה נעשתה על ידי ארגון רופאים לזכויות אדם לפני כחמישה חודשים. נטען בה שפרופ' קורן ננזף על התנהגות מקצועית לא הולמת ולא אתית במחקר שבו היה מעורב בקנדה לפני כ-20 שנה. בתלונה נגדו נאמר כי במעבדתו נעשות בדיקות לא אמינות לזיהוי אלכוהול וסמים ועל בסיסן נתקבלו החלטות בנוגע לילדים בקנדה.

ועדת הבדיקה, שדחתה את התלונה, הדגישה כי בחנה את המסמכים שהוגשו לה ומאחר שפרופ' קורן הביע חרטה ואף נענש בשעתו על ידי ועדת משמעת בקנדה, קובעת ועדת הבדיקה שלא היה בכך משום פגיעה במעמדו ו"לאחר שנים רבות יהיה זה יומרני ובלתי מקצועי להטיל דופי בהחלטתה או לערער על גישה מצד ועדות והתנהלות מוסדות שונים בקנדה שהביעו דעתם בנושא הזה בזמן אמת".

בדיווח הבוקר (א') ב"ישראל היום" נמסר כי פרופ' קורן הגיש קובלנה פלילית נגד פרופ' נדב דוידוביץ', חבר ועדת האתיקה של רופאים לזכויות אדם, בעקבות מסמך שכתב נגדו.

נושאים קשורים:  פרופ' נדב דוידוביץ',  פרופ' גידי קורן,  פרופ' ערן דולב,  מכבי שירותי בריאות,  ארגון רופאים לזכויות אדם,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
10.03.2019, 22:23

קנאה דיברה מגרונם של המתלוננים. קורן אכן שגה בכמה עניינים טכניים ועניין התינוקות ממילא לא היה עניין מחקרי (ולא הוא נשא באחריות אישית).

11.03.2019, 19:49

ישר כח גידי המשך והצלח דר יוסי שגיא

אנונימי/ת
11.03.2019, 21:42

גידי קורן משכמו ומעלה. קידם את הרפואה בארץ כאשר תמך ברופאים צעירים בהיותו בטורונטו. כולם הפכו לכוח המוביל רפואה טובה ומתקדמת בישראל. רובם כיום מנהלים בכירים, עם כישורים מעולים שרכשו בזכותו. הקנאה אכלה כל חלקה טובה בישאל. חוסר פרגון הפך למוטו אצל להקות הצבועים שישראל הפכה לביתם. נמאס מחוסר הפרגון והרוע אשר מתבטאים בפגיעה בזדון בגידי קורן.
,

אנונימי/ת
12.03.2019, 08:05

ומה אומר על כך פיץ העכבר?