חדשות

אשת האדמו"ר מגור זכתה לטיפול VIP ב"הדסה", ב"שיבא" וב"איכילוב"

תחקיר "הארץ" חושף את המהלכים שנקט סגן שר הבריאות עבור טיפול מיוחד לאשת פטרונו שכלל עקיפת חולים בתורים, פינוי חדרים וביקורי בית של מומחים בכירים

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. בירך על הדיון. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רופאים בכירים, מנהלי מחלקות ואחרים גויסו כדי לטפל באופן אישי וברמת VIP באשתו של האדמו"ר מגור, שושנה אלתר, בעקבות מסרים שהם קיבלו, גם באופן אישי, מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהאדמו"ר הוא פטרונו. כך דווח אתמול (ד') בתחקיר מיוחד שהתפרסם ב"הארץ". על הדיווח חתומים הכתבים יהושע (ג'וש) בריינר ועידו אפרתי.

המהלכים שנקט סגן השר באופן אישי או דרך עוזריו כללו עקיפת חולים שהמתינו בתור לבדיקות, ביצוע בדיקות "מהיום להיום", תנאי אשפוז מפליגים שכללו פינוי חדרים רק עבור המטופלת ולפמליה של עוזרים שהתלוותה אליה ואף ביקורי בית של מומחים בכירים.

גורמים במערכת הבריאות ובבתי החולים מסרו כי בתי החולים הדסה, שיבא ואיכילוב אפשרו את התנאים הללו במיוחד עבור אשת האדמו"ר, שעברה בהם ניתוחים מורכבים וטיפולים.

בדיווח הובאה תגובת לשכתו של ליצמן: "כל ההליכים בוצעו על פי החוק. אנו רואים זכות וחובה לסייע לכל מי שפונה ללשכת סגן השר בנושאי רפואה, ללא הבדל דת, גזע וקהילה".

בין התגובות שנמסרו מבתי החולים ששמם הוזכר בדיווח נאמר: "שום מיטת אשפוז של חולה לא נפגעה מהסיפור הזה". מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, התבטא: "חובתי כמנהל 'הדסה' לעמוד באומץ מול מתקפת המדיה המתחסדת בנושא הפרוטקציות. בכל בתי החולים בישראל מתקיים טיפול מיוחד בעלי תפקידים ציבוריים, תורמים ונשואי-פנים (VIP). הדסה גאה ביכולתה לתת לכלל הציבור טיפול רפואי ובה בשעה לתת טיפול לנשואי הפנים מבלי לפגוע או להפלות מטופלים אחרים".

הבוקר (ה') מגלה "הארץ" בהמשך לתחקיר כי גם במחלקת השיקום ב"איכילוב" שבה שהתה אשת האדמו"ר מגור במשך חודש, היא קיבלה שם תנאים ששום מטופל אחר איננו זוכה להם – כך סיפרו עובדים בבית החולים. בין השאר, שרברב הוקפץ במיוחד לפני כניסת שבת כדי להתקין עבורה בידה וההנחיה היתה "כל מה שהרבנית רוצה — לתת לה, בלי לשאול שאלות ובלי להרים גבה".

היא קיבלה חדר פרטי, עם מיקרוגל, קומקום חשמלי, פלטת שבת ומקרר פרטי ממחסן בית החולים; סביבת החדר בו שהתה נצבעה מחדש והוצבו בה עציצים; חדר ישיבות הצוות הופקע לצרכיו הפרטיים של האדמו"ר; חדרי הלינה של הרופאים התורנים הוקצו בשבתות למלווי הרב. כל רופא מומחה נדרש לאשר כל בדיקה מיד; ליצמן ביקר במחלקה פעם ביומיים בממוצע והשגיח מקרוב על הטיפול שניתן לרבנית.

גם "דה מרקר" מדווח הבוקר על התערבות סגן שר החינוך מאיר פורוש, במקרה אחר למען אישה חרדית ו"לחץ על קופת חולים מאוחדת לממן לה טיפולים חריגים שעברה בחו"ל".

בכתבה של רוני לינדר נאמר כי האישה היתה מועמדת להשתלת כבד אך עזבה את "הדסה" מבלי לקבל את הטיפול כיוון שנדרש לה גם צנתור לב. היא טסה לקבל את הטיפול ב"קליבלנד קליניק" שבארה"ב. דרישתה לקבלת החזר מהקופה על ההוצאות הגדולות במיוחד שהיו לה לא אושרה. פרוש לחץ על הקופה במכתב תקיף לאשר לה השתתפות במימון מלוא ההוצאות הרפואיות. בסופו של דבר הודיעה "מאוחדת" לעיתון כי תממן רק חלק מההוצאות, ואף זאת באופן חריג.

נושאים קשורים:  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  האדמו"ר מגור,  שושנה אלתר,  פרופ' זאב רוטשטיין,  VIP,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
07.03.2019, 11:53

גם הפדופילית הקרימינלית מלכה לייפר היא "נשואת פנים" ??
ליצמן הוא עבריין סידרתי שאינו ראוי להיות סגן שר במשרד הבריאות בכך קואליציה לאחר הבחירות. כל צמרת משרדו נגועה בשחיתות .--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אנונימי/ת
08.03.2019, 09:35

כל עוד אנשי ציבור זוכים ליחס מועדף המצב במערכת הבריאות לא ישתנה. מה אכפת להם מהציבור כאשר הם מקבלים יחס של מלכים...

אנונימי/ת
08.03.2019, 11:00

מילא רופא זוטר שאין לו ברירה ואין לו עמדת כוח אך רופאים בכירים בתמיכה פעילה של הר"י היו חייבים לא לשתף פעולה עם (כהגדרת פרופ' רוטשטיין): "טיפול מיוחד לבעלי תפקידים ציבוריים, תורמים ונשואי-פנים (VIP)" .
אכן שיתפו פעולה? אז האשם לא (רק) בסגן השר ...האשם בנו שבמעשנו מפרים את שבועה שאיתה ייצאנו כולנו לדרך כרופאים.

אנונימי/ת
08.03.2019, 11:32

מושחת סדרתי

אנונימי/ת
09.03.2019, 13:57

מסתבר שהוא לא רק מושחת העושה בעולם הרפואה מה שהוא רוצה, אלא גם שקרן שמכחיש את מעשיו ומספר סיפורים שהוא עוזר לכל אחד הפונה אליו. נו, באמת.....

08.03.2019, 12:15

עוד הוכחה לכך שאנחנו חיים ברפובליקת בננות.
ומה האלטרנטיבה למלך הקיים
מפלגת של גנרלים, מורמים מעם
בגלל אגו מרפקים ופזם .

08.03.2019, 13:21

כשאשתו של אבו מאזן קיבלה טיפול מסור סגרו מחלקה בשבילה טובי הרטפאים טיפלו בה כאשת נשיא מדינה ויותר, על חשבון הישראלי משלם המיסים, לא שמענו את זעקת הנאורי.

09.03.2019, 10:41

"תְזַכֵּנִי לְהַבִּיט עַל כֹּל סוֹבֵל, הַבָּא לִשְׁאֹל בַּעֲצָתִי, כְּעַל אָדָם,

בְּלִי הֶבְדֵּל בֵּין עָשִׁיר וְעָנִי, יְדִיד וְשׂוֹנֵא, אִישׁ טוֹב

וְרַע, בַּצַר לוֹ הַרְאֵנִי רַק אֶת הָאָדָם"

אנונימי/ת
14.03.2019, 22:30

ושוב צמד החמד ליצמן-רוטשטיין שהרסו את מחלקת אונקולוגיה ילדים בהדסה. לא נשכח ולא נסלח.