חדשות

חקירת משטרה נוספת נגד ליצמן: חשוד בניסיון לסייע לעבריין באמצעות קשריו

סגן שר הבריאות וראש המטה שלו חשודים כי הפעילו לחץ על פסיכיאטר בכיר על מנת לכלול גבר שריצה עשר שנות מאסר בקבוצת שיקום לעברייני מין בכלא | ליצמן מכחיש את החשד

סגן שר הבריאות ליצמן. צילום: פלאש 90

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נחקר בחשד שסייע לעבריין מין באמצעות קשריו. כך פורסם אמש (ב') בחדשות ערוץ 13. ליצמן הכחיש.

על פי הדיווח, ליצמן וראש המטה שלו במשרד הבריאות הפעילו לחץ על פסיכיאטר בכיר, ד"ר משה בריגר, לכלול גבר שריצה עשר שנות מאסר בקבוצת שיקום לעברייני מין בכלא - הליך מחייב לקבלת חופשות מהכלא ושחרור מוקדם ממאסר.

ד"ר בריגר, כך נמסר באותו דיווח, הוא עובד משרד הבריאות והוא שמסר עדות בנושא זה במשטרה. העבריין לא הוכלל בקבוצה הנ"ל. לפי הדיווח, ליצמן חשוד ש"קיים שיחה אישית" עם ד"ר קריגר. הוא ביקש ממנו פירוט על כל עברייני המין הכלואים שנמצאים באותה רשימה.

מטעם סגן השר נמסרה התגובה הבאה: "זו הכפשה שקרית שלא היתה מעולם. ליצמן לא נוהג להפעיל לחצים ומקפיד שלא להתערב. אין ספק כי המקרה יתברר כעורבא פרח".

כזכור, המשטרה גם חוקרת חשד נוסף נגד עוזרי ליצמן שאיימו על פסיכיאטרים בכירים בניסיון למנוע הסגרה לאוסטרליה של מורה חרדית הנאשמת שם בעבירות מין בתלמידות קטינות.

נושאים קשורים:  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן,  חקירת משטרה,  חדשות,  ד"ר משה בריגר
תגובות
אנונימי/ת
26.02.2019, 13:21

זה נראה פשוט טוב מדי בכדי להיות אמיתי.
האם יש סיכוי שהצמד ליצמן + יוסטמן יעלמו מחיינו?

26.02.2019, 13:27

ליצמן הוא בעליל במודע, פועל מתוך אמונה םנימית שהכול "כשר" במטרה לסייע לאנשי שלומו, יחסו לחוקים בישראל, זהה ליחסם של החסידים לחוקי "הפוריץ" בפולין וכך הם מגדירים את חוקי ישראל שמפריעים להם

26.02.2019, 14:40

ליצמן עוזר לכולם, לא רק לחרדים, אתם מוזמנים לנסות. יש לו בלשכה צוות שמטפל בכל פניות הציבור ולא בודקים לאף אחד בציציותיו כמה הוא דוס ...

אנונימי/ת
26.02.2019, 16:55

קודם כל ליצמן לא אמור "לעזור" לאף אחד. כשר בריאות בפועל מתפקידו לדאוג שמערכת הבריאות תעבוד באופן הטוב ביותר. ה"עזרה" שלו מתבטאת בקידום אדם אחד על חשבון אדם אחר. אחרי הכל יש כאן משחק סכום אפס.
לפחות לגבי, אני יכול לומר שהמיילים שקבלתי מראש המטה שלו היו *כולם* כלפי חרדים. אז ייתכן שהלשכה שלו מקבלת פניות מכולם, השאלה איזה יחס מקבלת כל פניה.

חברי הר'י היקרים,האנונימים ואלה המעיזים להזדהות,
עתה הינכם מזדעזעים מהתנהגותו האישית המחפירה של מי "שהוסמך לפעול כשר"....
מדוע אינכם מזועזעים מתפקודו הכושל "כשר" : משבר המח' לאונקוהמטולוגיה לילדים בהדסה הינה דוגמה קלאסית לאי-התאמתו לתפקיד .
דרשתי אז מראש הממשלה לפטרו לאלתר,!
דרישה זו נכונה עתה שבעתיים !
פרופ' תיאו דב גולן.

אנונימי/ת
27.02.2019, 07:22

לא נמאס לך לחזור על השטויות? אף אחד לא יפטר אותו רק כי אתה בקשת