חדשות

אורתופד במיון רמב"ם ומאבטחים בבית החולים לגליל נהריה הותקפו באלימות

המשטרה עצרה ארבעה מבקרים בחדר המיון ברמב"ם בחשד שתקפו רופא וצוות מאבטחים | בבית החולים לגליל בנהריה מבקרים שברו ציוד משרדי ורפואי, תקפו מאבטחים ואיימו על הצוות

בי"ח רמב"ם (מקור: ויקיפדיה)
בי"ח רמב"ם (מקור: ויקיפדיה)

שני מקרים של תקיפת עובדים בשני בתי חולים בצפון – רמב"ם בחיפה והמרכז הרפואי לגליל בנהריה - אירעו בסוף השבוע והבוקר (א'). שבעה אנשים נעצרו בעקבות אירועי אלימות אלה.

במרכז הרפואי לגליל בנהריה התרחשה התקרית במחלקה הפנימית בבית החולים, שם נפטרה אישה. קרוביה החלו להשתולל ואחד מהם שבר ציוד משרדי ורפואי ואיים על הצוות.

המאבטחים הוזעקו למחלקה אבל המשפחה הספיקה לעזוב. הם הגיעו לחניון בית החולים ושם התעמתו שוב עם מאבטחים ואלה נזקקו לטיפול רפואי בחדר המיון. כוחות המשטרה שהוזעקו עצרו שלושה תוקפים.

בסוף השבוע (ו') הותקפו רופא וצוות מאבטחים בבית החולים רמב"ם בחיפה. ארבעה אנשים נעצרו ובמהלך המעצר נתלתה אזרחית על דלת הניידת, במטרה לשבש את פעולת המשטרה.

על פי הודעת המשטרה הארבעה נעצרו בחשד לתקיפת הרופא והמאבטחים - זאת בעקבות הודעה למוקד 100. צוות שוטרים שהגיע למקום עצר לחקירה בתחנת חיפה בני זוג מתושבי העיר ושני חשודים נוספים. זהותה של חשודה נוספת, שנתלתה על דלת ניידת המשטרה במטרה להפריע לשוטרים במילוי תפקידם, ידועה למשטרה והיא תיחקר בהמשך.

בית החולים רמב"ם מסר כי האירוע התרחש בשלוש זירות: אורתופד בדק מטופל בחדר סגור במיון מהלכים. אישה שהמתינה לתורה נכנסה עם בעלה לחדר בלי הזמנה והחלה להתעמת עם הרופא. הוזעק מאבטח וכאשר זה הגיע, הבעל ירק על הרופא. היורק עוכב על ידי המאבטחים ונעצר על ידי המשטרה. האישה אמורה היתה לעבור להמשך טיפול במיון.

בשלב זה היא ושתי קרובות משפחה החלו לתקוף מאבטח אחר, שהיה במיון. הן הוצאו החוצה ומחוץ למיון, שלושה עוברי אורח, שכלל לא קשורים למשפחה, התערבו באירוע ותקפו את המאבטחים, אלונקאי במיון ושוטרים. שניים מהם נעצרו.

נושאים קשורים:  אלימות בבתי החולים,  חדשות,  תקיפת צוות רפואי,  בית החולים רמב"ם
תגובות
 
אנונימי/ת
25.02.2019, 20:01

מהכרותי את התנהלות הרופאים המכבודים כעובדת במערכת (וזו הסיבה שאני בוחרת בתגובה אנונומית , אם אפרסם את שמי אוכל לעבוד רק בחלל החיצון )אלימות כלפי הצוותים הרפואיים אינה סתם. מהכרותי(עדה לאסקלאציה מיותרת ביחס מחפיר של רופא כלפי בני משפחה , שביחס משפיל, בוטה תוך סיכון המטופל, התעלמות מבקשות הגיוניות של המשפחה ) גרם להתרפצות שהיתה בלתי נמנעת ) רוב האלימות יש להם סיבה. היא מיחס מחפיר של הצוותים , מהתעלמות אכזריות , אטימות לבקשות הגיוניות . בית חולים זה לא בית מלון. בית חולים זה מקום שכל טעות או איחור באיבחון יכול לעלות בחיים של אדם. מעל ל4000 אנשים מתים מרשלנויות רפואיות בישראל . מעל ל300000 בארה"ב. מעל ל4000 מתים בארץ, וספר לא ידוע שנפגעים ונותרים במצב גרוע יותר מטעויות רפואיות . כאשר יש יחס מקצועי איכותי אנושי מצד צוותי הרפואה. ובני המשפחה רואים שבן משפחתם מטופל כראוי והם זוכים ליחס מכבד. לא יתקפו אף אחד. רוב מקרי האלימות מוצדקים ! לרופאים ולאחיות יש כח בבתי חולים. זה כל על חלשים . ומי שמנצל את הכוח זה לרוב אנשי מקצוע עם הפרעות אישיות . כי איזה אדם מנצל את הכוח שלו כלפי מטופל במצוקה בביתחולים ? מי הולך ללמוד רפואה ? לרוב אלו אנשים תאבי כח ושליטה. לרוב אלו אנשים שמנועים מנרקסיסזם ולא אלטרואיזים. וזו הסיבה שרוב הרופאים התנהגותם במובן של יחסי אנוש שואפים לאפס. אני מתוך המערכת. הכל ראיתי. ואני בעקר חשה בוז ותיעוב. יש מעטים שנמצאים במקצוע והם אנושים ומקצועיים . אבל הרוב לא .