קנאביס

דפוסי שימוש בסמים בקרב משתמשי קנאביס מורשים

תוצאות מחקר זה הדגימו כי שימוש מורשה בקנאביס הוביל לירידה בשימוש בתרופות מרשם, אלכוהול וחומרים אסורים

החוקרים שלחו שאלון בן 239 שאלות על מנת לאסוף מידע מקיף בנוגע לשימוש בקנאביס ממטופלים קנדיים אשר מקבלים קנאביס רפואי מאושר. 2,039 אנשים מילאו את השאלון שהכיל נתונים דמוגרפיים ונתונים בנוגע לדפוסי השימוש בקנאביס ובכלל זה דיווח עצמי על השפעת הקנאביס בהיבט שימוש בתרופות מרשם, חומרים אסורים, אלכוהול וטבק.

רוב המשתתפים היו גברים (62.6%) ממוצא לבן (91%). הגיל הממוצע היה 40 שנים ו-83.7% מהמשתתפים קיבלו קנאביס רפואי בשל כאב או אבחנות הקשורות לבריאות הנפש. 74.6% מהמשתתפים דיווחו על שימוש יומי כאשר הכמות הממוצעת ליום הייתה 1.5 גרם. קנאביס דווח כתחליף לתרופות מרשם (69.1%), אלכוהול (44.5%), טבק (31.1%) וחומרים אסורים (26.6%). תרופות אופיאטיות היוו 35.3% מכלל תרופות המרשם ולאחר מכן תרופות נוגדות דיכאון (21.5%). מבין האזכורים של תרופות אופיאטיות, 59.3% מהמשתתפים דיווחו על הפסקת שימוש מוחלטת באופיאטים.

מחקר זה מספק תובנות ייחודיות על ידי התמקדות באוכלוסייה ספציפית של משתמשי קנאביס מורשים. הממצאים מספקים מבט על הדפוסים של שימוש בקנאביס וההשפעה של שימוש באלכוהול, אופיאטים וסמים אחרים ומוסיפים לגוף הראיות הקיים המרמז כי עלייה בנגישות לקנאביס רפואי יכולה להוביל להפחתה בשימוש ובנזקים הכרוכים בחומרים אחרים.

מקור: 

Lucas, P. et al. (2019) Harm Reduction Journal. 16, 9

נושאים קשורים:  קנאביס,  אופיאטים,  תרופות מרשם,  אלכוהול,  מחקרים
תגובות