מנתח הלב פרופ' עופר מרין, המשמש כמנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק ומאז עשר שנים גם חבר הנהלה בו, יהיה המנהל הבא של המרכז הרפואי הירושלמי. הוא יחליף את פרופ' יונתן הלוי (70), המסיים בקרוב 31 שנה כמנהל "שערי צדק". פרופ' הלוי ימשיך להיות חבר ההנהלה ויטפל בפרויקטים מיוחדים ובתרומות. פרופ' הלוי מסר זאת בראיון לאמירה לם שפורסם ביום שישי במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות".

באותו ראיון גם גילה פרופ' הלוי כי מאז הסכסוך מלפני כשנתיים עם מנהל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, בפרשת שישה הרופאים מהמחלקה להמטואונקולוגיה ב"הדסה" שבדקו אפשרות לעבור לבית החולים שערי צדק, "אנחנו לא מדברים". בהקשר זה גם אמר כי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן  "אכזב אותי כשלא קרא את רוטשטיין לסדר".

פרופ' הלוי ציין עוד כי לדעתו "האג'נדה של שר האוצר הבא צריכה להיות העלאה בהדרגה ל-8.5% ולהגיע ל-9%, בתוך שלוש-ארבע  שנים, של כלל ההוצאה על בריאות מהתוצר הלאומי הגולמי. "אנחנו מקובעים כבר כ-20 שנה סביב 7.4%-7.3%. יהיה צורך להוריד  מהביטחון, אין מה לעשות. תקציב ההרחבה השנתי של סל התרופות צריך להיות כ-750 מיליון שקל.

"אין ספק", הוסיף, "ממשלת נתניהו לא היתה טובה למערכת הבריאות. האצבע המאשימה היא לראש הממשלה (לא לסגן השר ליצמן) שלדעתי, לאורך כל כהונותיו לא העמיד את נושאר הבריאות כנושא מרכזי. לא ראיתי את ראש הממשלה ואת שר האוצר מסתובבים בחדרי מיון. קל יותר להצטלם ליד סוללת כיפת ברזל מאשר ליד מיטת חולה. עכשיו מתחילה מערכת הבחירות: מי מראשי המפלגות שם בראש מעייניו את נושא הבריאות?".

פרופ' הלוי אמר עוד בראיון כי רבים מאנשי הציבור הם אנשים צעירים ובריאים יחסית ולכן לא רואים את חוליי המערכת. "כאשר הם כבר מגיעים לחדרי מיון, הם מקבלים יחס מועדף ולכן אינם רואים איך הספינה הזאת הולכת ושוקעת. אני קורא להם להתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי".

הלוי הזהיר: "אם המצב לא ישתנה במהירות, אנשים יגיעו למיון, לא יוכלו להיכנס אליו ויקרו אסונות, או שימותו בפתח חדר המיון או יימנעו מלהגיע, מצבם יידרדר והם עלולים למות בבית. אם המערכת הציבורית תיפול, לא משנה כמה בתי חולים פרטיים יקומו – זה יהיה אסון כי את החולים הקשים ביותר, את הניתוחים המורכבים ביותר, את הבעיות של בריאות הציבור והאוכלוסיה הקשישה, רק בתי החולים הציבוריים יכולים לפתור".

על השאלה כמה מרופאי "שערי צדק" משתכרים יותר מ-100 אלף שקל בחודש, ענה פרופ' הלוי: "אני מעריך שחמישה. 100 אלף שקל נראה לי סביר לרופא מאוד בכיר שנותן את כל כולו לבית החולים הציבורי. לבודדים שמתפרסמים כשיאני שכר אין משקל אמיתי בתחלואי מערכת הבריאות".