חדשות

קרדיולוג בן 38 נפטר מדום לב במהלך משמרת במחלקה הפנימית ב"בילינסון"

חבריו של ד"ר אורן זוסמן ז"ל, בנו של פרופ' שלמה זוסמן, מנהל האגף לבריאות השן במשרד הבריאות, ספדו לו: "אורן היה רופא עם לב גדול שנדם"

אורן זוסמן ז"ל. צילום מתוך הרשת החברתית

ד"ר אורן זוסמן, בן 38, מומחה ברפואה פנימית שהתמחה בקרדיולוגיה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, התמוטט במהלך משמרת מדום לב.

ד"ר זוסמן, נשוי ואב לשלושה, בנו של פרופ' שלמה זוסמן, מנהל האגף לבריאות השן במשרד הבריאות ומבכירי הסתדרות רופאי השיניים, חש ברע במהלך משמרת ביום חמישי, הלך לנוח בחדר הרופאים ושם מצאו אותו עמיתיו הרופאים לאחר שעבר דום לב. הוא הובהל לטיפול נמרץ ונפטר אתמול (ג'). הלווייתו תתקיים היום בבית העלמין ירקון. הנהלת שירותי בריאות כללית וכן הנהלות המרכזים הרפואיים רבין-בילינסון וברזילי פרסמו הבוקר הודעות אבל על מותו הפתאומי.

חברו ד"ר יגאל פרנק שספד לו אמר: "כך הייתם רוצים שיהיה הרופא שלכם - מקשיב, מביט בעיניים טובות, מתעניין, מבין, רוצה לשנות ועל הדרך גם מחייך".

ד"ר זוסמן סיים לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, שירת בצה"ל כרופא ביחידת מגלן ולצד עבודתו כרופא היה פעיל מאוד ברשתות חברתיות.

ציין כי היה פעיל בטוויטר ובכתבות שהעלה חלק עם עוקביו הרבים תובנות וחוויות ממערכת האשפוז העמוסה, תיאר את עבודתו כרופא, הציג סיפורים אנושיים מלאי חמלה, מחשבות על השינוי הנדרש במערכת הבריאות, ולצד זאת גם  שיתף את עוקביו בבדיחות על רופאים.

ד"ר אסי סיקורל, רופא משפחה ועמיתו, כך דיווח "ידיעות אחרונות", כתב אתמול בטוויטר: "את הקרדיולוג עם הלב הכי גדול לקח (זה שכותב לנו את החיים) בדום לב? אורן היה רופא עם לב גדול שנדם". ד"ר אראל בוצ'ינסקי, יו"ר ארגון הרופאים המתמחים - מרשם, אמר: "נלקח מאתנו אדם מדהים, חבר, רופא שנפטר בנסיבות לא צפויות וטרגיות מוקדם מדי".

ד"ר זוסמן היה פעיל במאבק הרופאים המתמחים ובשנים האחרונות חבר בוועדת הביקורת של ארגון המתמחים ונבחר לנציג "בילינסון" באסיפה הארצית.

ראשי האיגוד הקרדיולוגי, פרופ' רן קורונובסקי וד"ר רונן רובינשטיין, ספדו לו: "ד"ר זוסמן היה מתמחה בכיר בקרדיולוגיה, רופא מבריק במערך הקרדיולוגי במרכז רפואי רבין והשתתף בכתיבת מאמרים מדעיים רבים, הציג עבודות בכנסים לאומיים ובינלאומיים רבים. תרומותיו זכו להכרה ברחבי העולם. הקריירה האקדמית שלו מעוטרת במספר פרסי הצטיינות".

נושאים קשורים:  ד"ר אורן זוסמן ז"ל,  בילינסון,  פרופ' שלמה זוסמן,  חדשות,  ד"ר אסי סיקורל,  פרופ' רן קורונובסקי,  ד"ר רונן רובינשטיין,  איגוד הקרדיולוגים הישראלי
תגובות
 
30.01.2019, 21:14

יהי זכרו ברוך

כואב ודואב הלב מארוע טרגי שקרה לקולגה, רופא צעיר שכל החיים היו עוד לפניו.
יש להפיק לקחים, מהמקרה הזה, שרופא צעיר תוך בריאות שלמה, חש שלא בטוב ולא נראה טוב ע"י חבריו הרופאים, ומחמת זהירות נבונה, הדבר הראשון שהיה ראוי לעשותו זה לאשפזו, ורק בשכיבה במיטה לעשות את בדיקות הלב הנדרשות.
גם בנסיבות מקרה זה שעשה אקג והיה תקין, אולם הוא חש לא בטוב ונראה לא טוב - הזהירות הרפואית חייבה לאשפזו, הרי ההנחה הרפואית הראשונה בארוע פתאומי אצל בחור צעיר, זו סכנת ארוע לבבי.
לדאבוננו, עדיין רבים מדי מאיתנו הרופאים שנוהגים "כסנדלרים ההולכים יחפים", לכן כרופאים עלינו לשמור ולסייע איש לרעהו.
המעט שנוכל לעשות להשתתף באבל המשפחה ולנסות לנחמה, שלא תדע יותר צער ודאבה. ד"ר שלומי ענתבי.

01.02.2019, 14:59

מזעזע, יהי זכרו ברוך...