חדשות

סטירה לאחות, בעיטה לרופא ואגרוף לפניו של המאבטח במיון "בני ציון"

ויכוח עם בני זוג שהתלוננו על זמן המתנה ארוך במיון הסתיים בתקיפת רופא, אחות ומאבטח בבית החולים בחיפה

המרכז הרפואי בני ציון. צילום: טניה ידוב

לאחר שבועות אחדים שבהם לא דווחו מקרי תקיפת אנשי צוות רפואי בבתי החולים השונים, אירע ביום שישי מקרה תקיפה חמור בחדר המיון של בית החולים בני ציון בחיפה.

בדיווח על המקרה ב"וואלה", נמסרו הפרטים הבאים: המותקפים היו רופא, אחות ומאבטח בחדר המיון ב"בני ציון". בני זוג מחיפה התלוננו על זמן ההמתנה הארוך, כשעה וחצי, בהמשך פרץ ויכוח שגלש לאלימות. על פי החשד, הצעירה הגיעה לבית החולים בעקבות תאונת דרכים. היא סטרה לאחות במחלקה. רופא, שבא לסייע, ספג בעיטה. מאבטח, שמנע מבעלה להיכנס למיון כדי להצטרף לקטטה, ספג אגרוף לפנים.

הבעל נמלט מהמקום והאישה נותרה לקבלת טיפול רפואי. שלושת עובדי הצוות שהותקפו קיבלו טיפול רפואי ומצבם הוגדר קל.

המשטרה פתחה בחקירה לבדיקת הרקע ונסיבות האירוע. נאספו עדויות ונמסר כי נעשות פעולות לאיתור הגבר שנמלט. אשתו עוכבה לחקירה בתום קבלת הטיפול הרפואי.

עוד נמסר  מהמשטרה "אנחנו רואים בחומרה כל גילוי של אלימות כלפי אנשי צוות בית חולים ונפעל בנחישות למיצוי הדין עם מבצעי העבירה".

תגובת הנהלת "בני ציון": "אנו רואים בחומרה רבה את תקיפת הרופא, האחות והמאבטח על ידי המטופלת ובני משפחתה. נגלה אפס סובלנות נגד מי שנוקט באלימות כלפי צוות עובדי בית החולים. הנהלת בית החולים סומכת ידיה על המשטרה שתמצא את הדין עם התוקפים".

נושאים קשורים:  אלימות כלפי צוות רפואי,  בית החולים בני ציון,  חדשות,  עומסים במיון
תגובות
 
28.01.2019, 21:05

אני שב ואומר: זה לא מעניין אף אחד. בינואר 2015 הותקפתי ע"י בן משפחה במרפאה רגילה ושקטה של בי"ח "דנה", ללא תור, ללא לחץ, בביקור שיגרתי לחלוטין. בית החולים עומד מאחורי בכל, אבל במערכת האכיפה נעשו כל הניסיונות שבעולם למסמס את העניין, ועד עתה, למעלה מ 4 שנים, המשפט טרם תם. את רוב הניסיונות סיכלתי, רק משום שלא ויתרתי וישבתי לכולם על הוריד, אבל אני לא משפטן, ולדוגמה, מאוחר מדי גיליתי שהאישום לא היה בתקיפת עובד ציבור, אלא בסעיף קל יותר. הרשעה כבר יש מזה מספר חודשים, אבל הסנגור ממשיך לדחות שוב ושוב את הדיונים (והשופט ממשיך לאשר). אם אינני טועה, היו 16 דיונים בבית המשפט עד כה. אני מוכן להתערב, שהעונש החמור ביותר שייגזר על התוקף הוא עבודות שירות. מדובר באדם עם עבר פלילי על עברות אלימות.
עד שמערכת האכיפה לא תבין שעל תקיפת עובד רפואה צריך לסיים את המשפט תוך חודש חודשיים, ולהכניס לכלא לשלוש שנים (כפי שהחוק מתיר), שום דבר לא ישתנה.

צודק .הרופא תמיד אשם במדינה הזאת .

12.02.2019, 20:55

צודק !!