חדשות

עקף את "איכילוב": בית החולים המבוקש ביותר על הסטאז'רים הוא "בילינסון"

17.7% ממסיימי לימודי הרפואה בחרו בעדיפות הראשונה את "בילינסון" כיעד לביצוע הסטאז', לעומת 11.8% שבחרו ב"איכילוב" | יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה נכחה בהגרלת הסטאז' כדי למנוע פרוטקציות

בית החולים בילינסון. צילום: דורון הורוביץ פלאש 90

המרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה עקף לראשונה מזה 20 שנה את "איכילוב" בתל אביב והגיע למקום הראשון בדירוג העדפות מסיימי בתי הספר לרפואה. כך דיווחה אמש (ב') רוני לינדר-גנץ ב"דה מרקר".

השנה, כך נמסר, בחרו 17.7% ממסיימי לימודי הרפואה בעדיפות הראשונה את "בילינסון" כיעד לביצוע הסטאז' שלהם, לעומת 11.8% מהמסיימים שבחרו ב"איכילוב". המרכז הרפואי הגדול השלישי באזור המרכז, "שיבא" (תל השומר), דורג במקום השלישי עם 10.5% מהסטודנטים שבחרו בו בעדיפות הראשונה שלהם.

אחריהם מדורגים בתי החולים רמב"ם, סורוקה, מאיר, שערי צדק, אסף הרופא, הדסה וכרמל. בתחתית הרשימה בתי חולים קטנים בפריפריה כמו זיו ונהריה, אך גם בתי חולים בינוניים במרכז הארץ כמו וולפסון (1.3%), קפלן (2.2%) ובני ציון (1.8%).

מסיימי הרפואה בוחרים מדי שנה את בית החולים המועדף עליהם לשנת הסטאז' שבמהלכה הם לומדים בסבב בין המחלקות השונות. הם משובצים לבתי החולים על פי שיטה המשלבת בין הגרלה לבין הבחירה שלהם. מי שמקבל מקום גבוה בהגרלה יקבל בסבירות גבוהה יותר את בית החולים שבו בחר.

בדיווח צוין כי דירוג בתי החולים על ידי הסטאז'רים לעתיד נחשב ליוקרתי מאוד ובתי החולים מתחרים ביניהם על ליבם ומשקיעים רבות בניסיון להיות אטרקטיביים, בין השאר על ידי תכניות סטאז' מותאמות אישית, התחשבות בצורכיהם של הסטאז'רים לימי לימודים, גמישות בבחירת מחלקות הסטאז' ועוד.

עבור הסטאז'רים עצמם ההחלטה היכן יעברו את שנת הסטאז' גורלית למדי: במקרים רבים ימשיכו להתמחות באותו בית חולים שבו עשו את הסטאז', מה שיקבע במידה מסוימת גם את המשך דרכם המקצועית.

בכתבה צוין כי לא מעט טענות נשמעו בשנים האחרונות על אופי ההגרלה לסטאז'. בין השאר על היעדר התחשבות מספקת בגורמים כמצב משפחתי ואישי. טענה נוספת היתה על אי סדרים בהגרלה ופרוטקציה בחלוקת הסטאז'.

משרד הבריאות מנסה כיום להגביר את שקיפות התהליך, והשנה אפשר את נוכחותה של יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה בהגרלה. מהלכה שודר בשידור חי בפייסבוק לכלל המועמדים לסטאז'.

נושאים קשורים:  בית החולים "בילינסון",  בית חולים איכילוב,  סטאז'רים,  הגרלת סטאז',  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
22.01.2019, 22:10

בני ציון במרכז הארץ?