חדשות

עיטורי הוקרה על מפעל חיים הוענקו לבכירים בכנס האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

פרופ׳ נרי לאופר, פרופ׳ שלמה משיח, פרופ׳ משה בן עמי, פרופ׳ רוני טפר ופרופ׳ ג׳וני יונס זכו להוקרה ולכבוד על תרומתם הרבה לקידום רפואת הנשים בישראל

בכנס השנתי של האיגוד הארצי למיילדות וגינקולוגיה שנערך בשבוע שעבר בהשתתפות כ-300 רופאים, הוענקו תעודות הוקרה לחמישה רופאים בכירים - פרופ׳ משה בן עמי,  פרופ׳ רוני טפר, פרופ׳ ג׳וני יונס, פרופ׳ נרי לאופר ופרופ׳ שלמה משיח - על תרומתם הרבה לקידום רפואת הנשים בישראל.

"דרכו של פרופ' שלמה משיח ברפואת הנשים בישראל מרשימה בכל קנה מידה", צוין בדברי ההסבר להענקת עיטור ההוקרה. פרופ' משיח החל את דרכו כמתמחה במיילדות וגינקולוגיה בתל השומר, ארבע שנים לאחר מכן מונה לסגן מנהל אגף נשים ויולדות ב"שיבא", ובחלוף ארבע שנים נוספות מונה להיות מנהל מחלקת נשים ויולדות ובהמשך מנהל האגף כולו – אותו הוביל במהלך 22 שנים.

פרופ' שלמה משיח

"במסגרת הישגיו", צוין בדברי ההסבר, "פרופ' משיח זכאי לתואר חלוץ בתחומים רבים וביניהם חלוץ ההפריה החוץ גופית (יחד עם תלמידו פרופ' שוקי דור) ובקבוצה שהשיגה את ההריון החוץ גופי החמישי בעולם. פרופ' משיח זוכה להערכה רבה בקרב עמיתיו למקצוע הן כקלינאי והן כחוקר פורץ דרך. תרומתו האדירה לרפואה הישראלית הינה האינטגרציה שהשכיל להוביל בין הובלת תחומי מחקר ויישומם הקליני יחד עם רתימת מוסדות הציבור. היה הכוח המניע להפיכתה של מדינת ישראל למובילה עולמית בטיפולי פריון ועל כך ראוי לקבל תעודת ההוקרה והכבוד מחברי האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על מפעל חייו זה".

לפרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה, הוענקה תעודת הוקרה על מפעל חיים ועל תרומתו הרבה לקידום רפואת הנשים בישראל. פרופ' בן עמי סיים את לימודי הרפואה בטכניון במסגרת העתודה בהצטיינות ושימש כרופא מוטס בשירותו הצבאי. התמחה במיילדות וגינקולוגיה בבית החולים העמק, שם הקים וניהל את יחידת ה-IVF.

הוא התמנה למנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי פוריה בגיל 42, רק שש שנים לאחר תום ההתמחות וקידם את מחלקת נשים ב"פוריה" להישגים של מצוינות, חדשנות. ממחלקה ללא יחידות מקצועיות כלל, צמחה למחלקה כיום עם שש יחידות מקצועיות.

פרופ' משה בן עמי

יו"ר האיגוד, פרופ' מימון אמר בדברי הברכה: "תרומתו האדירה של פרופ' בן עמי היא לקהילת המטופלות הבאות ללדת ולקבל שירות אשפוז או שירות אמבולטורי במחלקת נשים ויולדות ב'פוריה', תרומתו להקמת הפקולטה לרפואה בגליל ולחינוך הרפואי של הסטודנטים לרפואה, פעילותו המחקרית הענפה - והחשוב מכל, אופיו הנעים, יושרו ומסירותו הרבה למקצוע, ועל כך ראוי לקבל תעודת ההוקרה והכבוד מחברי האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על מפעל חייו זה".

בכיר נוסף שזכה להוקרת האיגוד הוא פרופ' נרי לאופר. וכך ציינו באיגוד: "התרומה המרכזית של פרופ' נרי לאופר לאורך 40 שנות פעילות רפואית קשורה בעיקרה לפעילות הלאומית והבינלאומית בתחום הפוריות והפריה חוץ גופית. פעילות זאת אפשרה לו לייצג את ישראל בפורומים בינלאומיים מדעיים ומקצועיים ולהעלות את קרנה של המדינה כמדינה השואפת למצוינות וחדשנות וכ-IVF Nation.

פרופ' נרי לאופר

"פרופ' לאופר הוא דמות ייחודית ויוצאת דופן, שילוב של קלינאי, חוקר ברמה בינלאומית, מורה ומחנך של דורות של סטודנטים, מתמחים ורופאים בכירים. תמיד במרכז העשייה הציבורית ובמגוון פעילויות לקידום בריאות האישה. מעטים הרופאים בעלי רשימת הישגים מרשימה שכזו, ועל כך ראוי לקבל תעודת ההוקרה והכבוד מחברי האיגוד".

תעודת הוקרה על מפעל חיים הוענקה לפרופ' רוני טפר, מומחה

פרופ' רוני טפר

באולטרסאונד מיילדותי וגינקולוגי, שתרם רבות להפצת הידע בסקירת מערכות עוברים ובגינקולוגיה. יזם וייסד את הסימולטור באולטרסאונד במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא - רעיון מקורי המקנה לרופאים ולטכנאיות את יסודות הסקירות העל-קוליות, ותרם רבות למיומנות הבודקים בעזרת קורסים. בדברי ההסבר צוין כי "כרופא קפדן ומיומן, מורה ויזם בעל רעיונות מקוריים בתחום ההתמקצעות בנושא החשוב של ההדמיה בגינקולוגיה ובמיילדות, ראוי פרופ' טפר לקבל תעודת ההוקרה והכבוד מחברי האיגוד".

בכנס הוענקה תעודת הוקרה גם לפרופ' ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי, על פעילותו הרבה כיו"ר ועדת הבחינה בגינקולוגיה.

פרופ' ג'וני יונס

בדברי ההסבר צוין כי "פרופ' יונס שותף להקמת יחידת ה-IVF בבית החולים פוריה ומנהל אותה מאז הקמתה בהצלחה רבה. היה חבר פעיל בוועד איל"ה, שימש כיו"ר ועדת בחינות ההתמחות במיילדות וגינקולוגיה במשך כשבע שנים וזכה לתשבחות על אופן ניהול הבחינות. שימש כיו"ר ועדת קבלה בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי ולאחרונה מונה לסגן דיקן ללימודים הקליניים בפקולטה. פרופ' יונס הוא מרצה מהמובילים בארץ בתחום הפריון, מדריך ומלמד סטודנטים ומתמחים בתחומו. לפיכך החליט ועד האיגוד לו הוקרה על פועלו.

נושאים קשורים:  פרופ׳ נרי לאופר,  פרופ׳ שלמה משיח,  פרופ׳ משה בן עמי,  פרופ׳ רוני טפר,  פרופ׳ ג׳וני יונס,  חדשות,  האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה,  עיטורי כבוד,  רפואת נשים
תגובות