ד"ר ירון ריבר, מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים הלל יפה בחדרה, פרסם הערב (ג') סרטון שבו הוא מתייחס לאמירה שיוחסה לו בכתבה שפורסמה הבוקר  ב"ישראל היום", לפיה אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יפונה לבית החולים, הוא יסרב לטפל בו.

ב"ישראל היום" ציינו כי את הדברים אמר ד"ר ריבר לפני מספר ימים לרופאים ולאחיות במחלקה שאותה הוא מנהל. על פי "ישראל היום" אמר ד"ר ריבר: "צריך להעיף אותו - צריך להוריד אותו", בהתכוונו לנתניהו, והוסיף כי יסרב לטפל בו אם יובא לבית החולים הלל יפה הסמוך למקום מגוריו של נתניהו בקיסריה.

בסרטון התגובה לפרסום אומר ד"ר ריבר, בין השאר: "אני רופא מזה 34 שנים. שירתי בצבא ההגנה לישראל במשך 34 שנים כקצין וכרופא. טיפלתי בפצועים תחת אש ובעבודתי הייתי תמיד נאמן לציווי המוסרי לא להפלות אף אדם ולטפל בכל אדם באשר הוא אדם. כך עשיתי וכך אעשה".

ד"ר ירון ריבר, מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"הלל יפה", מתייחס לפרסום שיוחס לו:

בעקבות הפרסום ב"ישראל היום", יצאה ד"ר תמי קרני, יו"ר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית, בהודעה כי "על פי כללי האתיקה הרפואית, טיפול רפואי יינתן ללא משוא פנים ועל פי אמות מידה מקצועיות, כמעוגן בהצהרת הרופא של ההסתדרות הרפואית העולמית: 'לא אתן לשיקולים של גיל, מחלה או מוגבלות, אמונה, מוצא אתני, מין, לאום, השתייכות פוליטית, גזע, נטייה מינית, מעמד חברתי או כל גורם אחר - להשפיע על מחויבותי למטופל".

יחד עם זאת ציינה ד"ר קרני כי "בנייר עמדה של הלשכה לאתיקה (2014) הובהר כי לכל רופא עומדת זכותו לחופש ביטוי וכי על כל רופא להתבטא באיפוק בכל מסגרת הקשורה למקצועו או למקום עבודתו".

התבטאותו כביכול של ד"ר ריבר גררה גם תגובה מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן שהורה לאנשי משרדו לבחון צעדים משמעתיים נגד ד"ר ריבר. ליצמן גינה את ההתבטאות וציין כי רופא במדינת ישראל אינו יכול לקחת את החוק לידיים ולהודיע על טיפול סלקטיבי, לא נגד ראש ממשלה ולא נגד אף אדם. "אם זה נכון", אמר ליצמן, "הוא לא יכול להיות ולו עוד יום אחד רופא".

בתוך כך צעירי הליכוד הפיצו עצומה בפייסבוק שבה הם קוראים לפטר את ד"ר ריבר. "ד"ר ירון ריבר מבית חולים הלל יפה, באמירותיו שבר את אמנת הרופאים בה הם מתחייבים לטפל בכל אדם באשר הוא, ואף הסית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. אנו קוראים להנהלת בית החולים לפטר אותו לאלתר", הם כותבים בעצומה.

מהמרכז הרפואי הלל יפה נמסר כי "בשיחה שקיים מנהל בית החולים עם ד"ר ריבר, הבהיר ד"ר ריבר כי לא התקיימה שיחה או אמירה מסוג זה בבית החולים. ד"ר ריבר הוא רופא משכמו ומעלה ואינו איש פוליטי. דעותיו האישיות לכאן ולכאן – אין בהן עניין או דבר למול העובדה שהוא מסור למטופליו ולעולם ייתן טיפול רפואי לכל אדם באשר הוא. כל אמירה אחרת מגוחכת והוצאה מהקשרה".

עוד ציינו ב"הלל יפה": "ד"ר ריבר טיפל עד היום בעשרות אלפי מטופלים ובכל אדם באשר הוא אדם במקצועיות ובמסירות, כך עשה וכך ימשיך לעשות. המרכז הרפואי הלל יפה דוגל מאז ומתמיד ולאורך זמן, במתן טיפול שוויוני, איכותי, נגיש וזמין לכלל האוכלוסיה. 'הלל יפה' הינו בית חולים ציבורי ממשלתי המחויב למתן שירות רפואי איכותי ומיטבי וככזה אינו מזוהה פוליטית, כך היה וכך יהיה".