חדשות

ב"הלל יפה" החלו להשתמש בגיבוי חשמל מימני במערכות דימות רפואיות

היתרון העיקרי בטכנולוגיה האלקטרוכימית: גם במקרה של נפילת מתח זעירה, היא לא תורגש והפעולה הרפואית תימשך ללא כל שיבוש

מחיר צנתור לב לפי מחירון משרד הבריאות גבוה פי שניים מתעריף לצנתור הלב של שירותי בריאות כללית

המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה החל לעשות שימוש במערכת גיבוי חשמל בטכנולוגיית תאי דלק מבוססת מימן עבור המערכות הרפואיות המופעלות בבית החולים. היתרון העיקרי בטכנולוגיה זאת: גם במקרה של נפילת מתח זעירה, היא לא תורגש והפעולה הרפואית תימשך ללא הפרעה גם בהפסקות חשמל ארוכות.

בתי חולים נוספים בארץ צפויים לרכוש את המערכת הזאת, שעד כה שימשה רק בתכניות החלל ובמוסדות תעשייתיים שונים ברחבי העולם.

בית החולים מסר כי המערכת שהותקנה בחדר הצנתורים במערך הלב עושה שימוש במימן במקום בסולר, וכך מתאפשר גיבוי מלא ורציף, גם במקרים של הפסקת חשמל. המוצר נקי, ללא פליטת גזי חממה.

יתרונות נוספים שבשימוש בטכנולוגיה: אין צורך בהחלפת חלקים תקופתית. הבקרה נעשית מרחוק על ידי תוכנה הבודקת ביצועי מערכת ומתריעה על בעיות. כמו כן, השימוש בה הביא לעלויות אחזקה נמוכות, חלקן נובע מייתור הצורך בשימוש בסולר.

ד"ר אמנון בן משה, המנהל האדמיניסטרטיבי של "הלל יפה", הסביר: "החשש העיקרי כשמבצעים פעולה רפואית הדורשת מכשור דימות, כפי שנדרש בחדר צנתורים, הוא שלפתע יתרחש שיבוש בזרם החשמל בשל הפסקת חשמל, מה שיגרום לאתחול מחדש של המערכת באמצע הפעולה. למרות שגיבוי גנרטור חשמל יוצר נתק של מספר שניות בלבד, הדבר עלול לשבש את הפעולה הרפואית ואף לסכן את חיי המטופל. במערכת החדשה, גם מספר שניות הן כבר לא אופציה, בשל המבנה הייחודי נטול החלקים הנעים של המערכת החדשה, המבוססת על תהליך אלקטרוכימי".

נושאים קשורים:  מערכת גיבוי חשמל,  הפסקת חשמל,  חדשות,  המרכז הרפואי "הלל יפה",  ד"ר אמנון בן משה
תגובות