בסוף השבוע הקרוב (שישי, 11.1.19) יצוין יום הרופא הישראלי, יוזמה של ההסתדרות הרפואית שמטרתה להצדיע לרופאות ורופאי ישראל המשרתים את המדינה ודואגים לבריאות הציבור ולטיפול בתושביה. יום הרופא נערך זו השנה השלישית, ביום יסודה של ההסתדרות הרפואית בישראל לפני 107 שנים.

ביום הרופא הישראלי ניתן דגש לתרומתם של הרופאים לחיי הקהילה ולחיזוק הקשר הבלתי ניתן לתחליף בין המטופל לבין הרופא או הרופאה. יהיו בו שורה של פעולות המשקפות את העשייה האדירה הנעשית מדי יום על ידי רופאים בכל התחומים והמקצועות, שהובילו להישגים בכל המישורים.

"ביום הרופא הישראלי הזה, רגע לפני הבחירות", כך נמסר מהר"י יוזמת האירועים, "זה הזמן שאזרחי מדינת ישראל ידרשו וישפיעו על המחוקקים להשקיע יותר בבריאות ולשים את נושא הבריאות בראש סולם העדיפויות של המדינה בשנים הקרובות".

עד אמש הועלו לרשתות החברתיות שלושה סרטונים ביוזמת הר"י, בשניים מהם מספרים רופאים מול המצלמה מדוע בחרו במקצוע ומתארים רגע אחד מרגש במיוחד. השניים הם ד"ר עינת רפאלי, רופאה מרדימה וטיפול נמרץ מ"איכילוב" ועמיתה ד"ר עמי שינפלד, מנתח לב בכיר ומנהל מרפאה בתחום הקרדיולוגיה ב"שיבא". בסרטון של ד"ר רפאלי היא הציגה מכתב תודה שקיבלה מאם של אחת המטופלות. "מכתבים מרגשים שכאלה נותנים לרופאים כוח להמשיך בעבודתם" היא אומרת. ד"ר שינפלד סיפר כי הוא מתנדב פעם בשבוע לתפקד כרופא קהילתי בשדרות.

הסרטון השלישי מדגיש את היותם של הרופאים בישראל "קבוצה קטנה שהקדישה שבע שנות לימוד ועוד שנות התמחות-על כדי לעסוק במה שהם אוהבים: לטפל, לייעץ וללוות אנשים כי הם רואים במקצוע, 365 יום בשנה, שליחות להצלת חיים".

קבוצה גדלה והולכת של מטופלים פרסמו כבר תגובות והרעיפו מחמאות לרופאים שטיפלו בהם. כדי לצפות בסרטונים שהוכנו ליום הרופא הישראלי – ליחצו כאן.