חדשות

חידושים טכנולוגיים ב"סורוקה" הוצגו למנכ"ל ה"כללית", לשעבר מנהל בית החולים

מתחם יולדות וירטואלי, אפליקציית שיקום פיזיותרפי, פרויקט לאיתור מהיר של תחלואת שפעת ומערכות נוספות הוצגו בפני פרופ' אהוד דודסון, שסיים את תפקידו כמנהל בית החולים רק לפני שנה

ד"ר אולגה בולשיצקי, מנהלת יחידת הקרינה, ד"ר שלומי קודש, מנהל "סורוקה" ופרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל ה"כללית. צילום: דוברות "סורוקה"

כמה מהחידושים בטכנולוגיות מתקדמות ושירותים שבהם הצטייד והפעיל באחרונה המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע הוצגו שלשום (א') בפני מנכ"ל שירותי בריאות כללית, פרופ' אהוד דודסון, שסיים את תפקידו כמנהל בית החולים רק לפני שנה וערך עתה ביקור ראשון במקום יחד עם הנהלת הקופה.

בין החידושים הבולטים: מתחם יולדות וירטואלי המלווה את היולדת בתכנים מקצועיים ואינפורמטיביים בזמן האשפוז ולאחריו; אפליקציית שיקום שבאמצעותה מקבל המטופל, במחלקת השיקום, תרגילי פיזיותרפיה מותאמים לו אישית כולל משוב על ביצועם; פרויקט חיטוי ידיים למניעת זיהומים באמצעות סנסורים הבודקים את מספר הפעמים שבהם בוצע חיטוי ידיים בעת מגע עם מטופל; מערכת לניהול רשומה רפואית ושיקום באמצעות מציאות מדומה – כלומר נטרול המטופל מסביבתו הקיימת ויצירת סביבה וירטואלית של משחקי מציאות מדומה שגם היא נבנית עבור צרכיו כדי לשפר יכולת תנועה וטווח, יכולת קוגניטיבית וכן סריקה מרחבית.

נושא נוסף שבו עסק ביקורו של פרופ' דודסון ב"סורוקה": פרויקט לאיתור מהיר של תחלואת שפעת, שהביא לירידה בתפוסה במחלקות הפנימיות בחורף הנוכחי ולמניעת זיהומים נרכשים.

"כמי שמכיר מקרוב את המרכז הרפואי סורוקה על איכויותיו ואתגריו", אמר פרופ' דודסון, "מדובר בבית חולים ייחודי בארץ, בית חולים שלישוני המהווה נכס אסטרטגי ל'כללית' ולמדינת ישראל. נחשפתי לחידושים רבים, להתפתחות רפואית מואצת ולתהליכי חדשנות טכנולוגית. ה'כללית' תמשיך להשקיע ב'סורוקה' בהתאם למציאות המשתנה".

ד"ר שלומי קודש, מנהל 'סורוקה', אמר: "אני מודה למנכ"ל ה'כללית', פרופ' דודסון, על הביקור והתמיכה השוטפת ב'סורוקה', בבינוי ובהצטיידות טכנולוגיות מתקדמות, למען תושבי הנגב".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' אהוד דודסון,  בית החולים סורוקה,  שירותי בריאות כללית
תגובות