חדשות

עשרות תינוקות חוסנו ב"מעייני הישועה" בגלל אב חולה

"מעייני הישועה" היה בית החולים הראשון שאסר כניסת ילדים מבקרים לתחומו | מנהל בית החולים פרופ' רביד: "מי שלא מרגיש טוב שלא יגיע לבקר בבית חולים, בבית כנסת או בישיבה"

המרכז הרפואי "מעייני הישועה" (צילום: יח"צ)

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק גייס במהלך סוף השבוע צוות רפואי נוסף שהוקפץ כדי לתגבר את המחלקות כחלק ממבצע חיסוני מנע דחוף לחצבת שבוצע בו. הסיבה: התברר שחולה בחצבת ביקר בפגיית בית החולים מבלי לדווח על מחלתו לאחיות, וקיים גם חשש שבא במגע עם ילודים בתינוקיה.

מבצע החיסון הסביל והבהול, נעשה בכל 24 הפגים ששהו כבר בפגייה ובעוד 60 תינוקות.

בנובמבר  היה מעייני הישועה בית החולים הראשון שאסר כניסת ילדים מבקרים לתחומו. פרופ' מוטי רביד, המנהל הרפואי של בית החולים, אמר ל"ישראל היום": "הגבר שהגיע לביקור בבית החולים עשה מעשה פראי וחסר התחשבות, שלא לדבר על כך שגם סיכן את בנו ואת שאר התינוקות. עד כה התרכזנו בעיקר במניעת כניסתם של ילדים מבקרים ועתה תוגברה השמירה גם למניעת כניסתם של מבוגרים כשקיים חשד שהם סובלים מחום ופריחה".

פרופ' רביד הדגיש: "מי שלא מרגיש טוב שלא יגיע לבקר בבית חולים, בבית כנסת או בישיבה".

על פי נתוני משרד הבריאות, מאז תחילת התפרצות החצבת בחודש מרץ ועד לשבוע שעבר חלו בה 3,030 ישראלים. שיא התחלואה נרשם באוקטובר (946) ובנובמבר (928).

בשבוע שעבר הודיע משרד הבריאות כי תושב בני ברק חולה בחצבת ביקר בכמה אתרים, ובהם מחלקות שונות ב"מעייני הישועה," בכמה בתי כנסת בעיר ובשתי חתונות. כל האנשים שבאו במגע עימו נקראו להתייצב בלשכת הבריאות לבירור הצורך בהתחסנות.

נושאים קשורים:  פרופ' מוטי רביד,  "מעייני הישועה",  חצבת,  התפרצות חצבת,  פגייה,  חדשות
תגובות