ארגון האוסטיאופורוזיס הבינלאומי IOF יקיים ב-7-4 באפריל את הכנס השנתי שלו בפריז ולקראתו יזם תחרות בינלאומית בהשתתפות עשרות מדינות, ביניהן ישראל, סוריה וירדן.  מטרתה: "לתת לחולים קול" ולהעלות למודעות את הסבל הרב של שבר בירך והקשר בינו לבין מחלת האוסטאופורוזיס.

כל מדינה מיוצגת בתחרות באמצעות סרטון וידיאו בן דקה שבו מתאר את סיפורו מי שנבחר על ידי החברה לאוסטיאופורוזיס באותה מדינה. "עילא", העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס, קיימה תחרות מקדימה שבה נבחר ברוב קולות הסרטון של מרדכי כהן בן 75 מירושלים, שבו סיפר: "לא האמנתי אי פעם שזה עלול לקרות לי בצורה כזאת. הייתי פעיל, פעלתי בהתנדבות במגוון מקומות, ולמרות המוגבלות שלי ניסיתי לצאת להמשיך בחיים. עד שבא השבר. נפלתי מכיסא הגלגלים לרצפה. זה קרע אותי".

הסרטון עלה לאתר ה-IOF לצד סרטונים של נציגי המדינות האחרות וכל מי שנכנס לאתר נקרא להצביע על הסרטון המשכנע ביותר. הפרס למנצח יהיה מימון נסיעה לפריס בסך 1,000 דולר.

"עילא" פנתה אפוא לציבור בישראל: "אנו מעוניינים לעזור למרדכי כהן לנצח בתחרות ולעלות על הבמה בכנס העולמי בפריז. נשמח אם תקרינו את הסרטון ותעודדו הצבעה עבורו. כי מי שמצביע - משפיע! איך עושים זאת: נכנסים בקישור לאתר ומצביעים לסרטון הישראלי.