חדשות

רמב"ם השיק שותפות עם המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה בתחום החדשנות הרפואית

הארגונים יפעלו להקמת "מאיץ טכנולוגי", שישמש לחניכה וליווי חברות סטארט-אפ ישראליות בתחום המד-טק והמכשור הרפואי לפעילות בארה"ב, במקביל לפעילותה של נציגות חברת GCMI ברמב"ם

המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה (GIT)

המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה והמכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה (GIT) באטלנטה והחברה הבת שלו, המרכז הגלובלי לחדשנות רפואית (GCMI), חתמו אתמול (ד') על הסכם שותפות בנושאי מחקר. זה עוד שלב במה שבית החולים מגדיר "התנעת המיזם המשותף בין בית החולים הגדול בצפון לבין אחד הגופים המובילים בתחומם בארה"ב להקמת 'מאיץ לטכנולוגיות רפואיות' מישראל בארה"ב".

באירוע השקה וחתימת ההסכם השתתפו פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, פרופ' יהודה חוברס, מנהל מכון המחקר הרפואי בבית החולים שהוא גם המנכ"ל הזמני בפועל של רמב"ם מד-טק (חברת המסחור של בית החולים), עו"ד רוניה רובינשטיין, מנהלת היחידה לקידום מחקר במרכז הרפואי, טיפני ווילסון, מנכ"ל חברת GCMI, ג'ורג' פרנדץ', סגן נשיא לשכת המסחר של אטלנטה, גיא טסלר, נשיא לשכת המסחר אמריקה-ישראל ומוטי הירש-מאיר, נציג החברה הכלכלית חיפה.

פרופ' ביאר אמר בטקס: "רמב"ם הוא שחקן מוביל בחדשנות רפואית בישראל. קידום החדשנות והיזמות הרפואית הוא אחת ממטרות בית החולים. יש לכך חשיבות גדולה לציבור המטפלים וגם לחיזוק האזור כולו. שני הצדדים צפויים להרוויח מהשותפות הזו ולהניע מהלכים המבוססים על ידע עמוק, ניסיון רב וחשיבה יצירתית".

לפני חודשיים נחתם בין רמב"ם לשני הגופים הלו מארה"ב מסמך הבנות לשיתוף פעולה, על פיו יפעלו להקמת "מאיץ טכנולוגי", שישמש לחניכה וליווי חברות סטארט-אפ ישראליות בתחום המד-טק והמכשור הרפואי לפעילות בארה"ב, במקביל לפעילותה של נציגות חברת GCMI ברמב"ם.

המיזם, המכונה "מאיץ טכנולוגי", יתמקד בקידום חדשנות בביו-רפואה וברפואה דיגיטלית, יציע לחברות נבחרות מימון, ליווי של חונכים עסקיים בשוק האמריקאי, סיוע תמיכה בפיתוח מוצר ומסחורו, עזרה ביצירת קשרים עם שותפים אסטרטגיים ומשקיעים פוטנציאליים, ליווי במסלול לאישור של FDA וכלים נוספים. מסלול החניכה יימשך בין חצי שנה לשנה, על פי תכנית שנקבעה מראש.

נושאים קשורים:  רמב"ם,  פרופ' רפי ביאר,  חברת GCMI,  המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה,  חדשנות רפואית,  חברות סטארט-אפ,  חדשות
תגובות