חדשות

פגיעה קשה במערכת הבריאות עקב קיצוץ הממשלה בתקציב המשרד

הסכמי הייצוב עם קופות החולים יבוטלו והתכניות לשיפור הטיפול בפגים, להקלת העומס בחדרי המיון ולצמצום הזיהומים הנרכשים בבתי החולים יצומצמו משמעותית

סגן הממונה על התקציבים באוצר, משה בר סימן טוב (צילום: פלאש 90)
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. "הקונספט מיצה את עצמו"/ (צילום: פלאש 90)

יממה לאחר שהממשלה החליטה על קיצוץ רוחבי של 1.35% בבסיס תקציבי המשרדים, שיגר אתמול (ב') משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, מכתב למנהלי בתי החולים וקופות החולים שבו פירט אילו נושאים יצומצמו עקב הקיצוץ.

במכתב צוין כי הקיצוץ הרוחבי נועד לממן תוספת שכר לגימלאי שירות הביטחון. השיעור של 1.35% הוא בתקציב 2019 (למעלה מ-100 מיליון שקל) אבל החל מ-2020 ועד 2037 הוא יעלה ל-1.55% מדי שנה.

"אנחנו פועלים שהגזרה לגבי משרד הבריאות תבוטל", כתב בר סימן טוב במכתבו. "כל עוד לא תתוקן ההחלטה בנוגע למערכת הבריאות, ניאלץ להיערך ליישומה ובהתאם לכך נצמצם ב-2019 באופן משמעותי את התכניות במערך האשפוז ובהן: התכנית לשיפור הטיפול בפגים, תכנית הקלת העומס בחדרי המיון והתכנית לצמצום הזיהומים הנרכשים בבתי החולים.

"בנוסף, נאלצנו להודיע למשרד האוצר כי בנסיבות אלו, לא נוכל לממש את הרצון לסייע לבתי החולים שערי צדק בירושלים ואסותא אשדוד. כמו כן לא נוכל לחתום על הסכמי הייצוב עם קופות החולים וניאלץ לצמצם את התמיכות הצפויות לבתי החולים והקופות. אנחנו מצרים על הפגיעה הצפויה ופועלים לבטלה כדי להבטיח למערכת הבריאות את התוספות הדרושות לה".

נושאים קשורים:  תקציב הבריאות,  הסכמי הייצוב,  קיצוץ,  חדשות,  מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב
תגובות