חדשות

זוכת עיטור רמב"ם לשנת 2011 נבחרה לחברת הקונגרס האמריקאי

פרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים רמב"ם, חלק שבחים לפרופ' דונה שאלאלה, שרת הבריאות בממשל הנשיא ביל קלינטון, בכנס "הפרלמנט הישראלי במיאמי"

פרופ' דונה.ע. שאלאלה מקבלת את עיטור הרמב"ם לשנת 2011 מפרופ' ביאר. צילום: פיוטר פליטר

לפני שבע שנים קיבלה פרופ' דונה ע. שאלאלה, לשעבר נשיאת אוניברסיטת מיאמי ושרת הבריאות בממשל הנשיא ביל קלינטון, את עיטור רמב"ם - אות הכבוד שהמרכז הרפואי רמב"ם בחיפה מעניק מדי שנה לאישים נבחרים שתרמו לקידום החברה והרפואה בישראל. בבחירות האמצע שנערכו בתחילת נובמבר בארה"ב, נבחרה פרופ' שאלאלה כנציגת המחוז ה-27 של מדינת פלורידה לקונגרס האמריקאי לאחר שגברה, כנגד כל הסיכויים וההערכות המוקדמות, על יריביה.

בשבוע שעבר פגש אותה פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, במהלך כנס שנערך במיאמי שבו השתתף ביאר כמרצה. בהרצאתו הציג את הישגי בית החולים הגדול ביותר בצפון ישראל והאתגרים שעימם הוא מתמודד, בכלל זה המוכנות לשעת חירום והטיפול בנפגעי טראומה, לצד אימוץ חדשנות רפואית.

לכנס בשם "הפרלמנט הישראלי במיאמי" הגיעו דמויות מובילות בקהילה הישראלית בעיר ואישים העוסקים בנושאים שונים הקשורים בישראל ובתמיכה בה.

על במת האירוע הפתיע פרופ' ביאר את פרופ' שאלאלה כששילב בהרצאתו על רמב"ם תזכורת מצולמת לכבוד שהעניק לה בית החולים. "פרופ' שאלאלה", סיפר פרופ' ביאר, "היא ידידת אמת של ישראל, אישה מרשימה ומשכמה ומעלה, שהקדישה את חייה לשירות הציבורי בארה"ב, לקידום נושאי בריאות בארה"ב וגם במזרח התיכון, באפריקה ובמקומות נוספים בעולם. במהלך השנים שימשה בתפקידי מפתח רבים והצליחה לחולל שינוי של ממש בתחומים הנוגעים לחייהם של מיליוני בני אדם. זו הסיבה שמצאנו לנכון להעניק לה את עיטור רמב"ם. אני סמוך ובטוח שגם כחברת הקונגרס תמשיך לעשות חיל".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' דונה ע. שאלאלה,  עיטור רמב"ם,  פרופ' רפי ביאר,  הפרלמנט הישראלי במיאמי
תגובות