ד"ר ליאור כ"ץ, מומחה בגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד, מונה למנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד בבתי החולים של הדסה בירושלים. הוא מחליף בתפקיד את פרופ' רן אורן שיצא לגימלאות.

ד"ר כ"ץ הוא בן 47, נשוי ואב לחמישה, בוגר הפקולטה לרפואה של "הדסה" והאוניברסיטה העברית בירושלים, שירת כרופא צבאי והיה רופא הגסטרו הבכיר של צה"ל.

את התמחות העל שלו ביצע במרכז הרפואי לחולי סרטן MD Anderson ביוסטון, טקסס, שם עסק במניעת התפתחות גידולים במערכת העיכול לאוכלוסיות שבסיכון – משפחות עם תסמונות גנטיות או אנשים הבאים מרקע משפחתי של פוליפים וגידולים סרטניים.

בשובו לישראל הקים את המרפאה הגסטרו-גנטית-אונקולוגית במכון למחלות דרכי העיכול במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, במסגרתה טיפל בחולים ובמשפחות שבסיכון מוגבר ללקות בגידולים במערכת העיכול. במקביל המשיך לעסוק בכל תחומי הגסטרואנטרולוגיה, לרבות פעולות אנדוסקופיות - גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה.

ד"ר כ"ץ אמר עם כניסתו לתפקיד: "עיקר העניין שלי הוא לסייע למטופלים רבים באופן המיטבי ביותר. לצורך זה יש להרחיב את פעילות מכון הגסטרו ולהגיע לקהלי יעד שונים בירושלים ומחוצה לה. נמשיך לשאוף למצוינות. במכון הגסטרו ב'הדסה' יחידת מצוינות בתחום האנדוסקופיות המתקדמות והטיפולים האנדוסקופיים, שבעתיד הקרוב תתרחב לכל תחומי פעילות המכון.

"אני מאמין גדול ברפואה מונעת ומותאמת אישית", הוסיף ד"ר כ"ץ. "יש לי העדפה ברורה לטפל באדם הבריא ולמנוע התפתחות מחלה מאשר לנסות ולהציל אדם שכבר חלה - קרב שגם אם ננצח בו יגבה מחיר יקר של איכות חיים וסבל מהמטופל ומשפחתו. כמאמין בפרואקטיביות אני רוצה ליזום את הקשר עם המטופל עוד לפני שהוא מגלה שנזקק לעזרתנו".

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין שבירך את ד"ר כ"ץ, ציין כי "יהיה מנהיג מקצועי ומדעי ויוסיף ל'הדסה' מנסיונו העשיר".