חדשות

רופא בכיר בבית חולים בשטוקהולם חשוד בהתעללות ממניעים אנטישמיים

רופא בכיר בבית החולים האוניברסיטאי קרולינסקה חשוד בהתעללות ברופאים יהודים העובדים בבית החולים ובפגיעה ממשית בעובדים יהודים אחרים

בית החולים קרולינסקה בשטוקהולם. צילום: ויקיפדיה

רופא בכיר בבית החולים האוניברסיטאי קרולינסקה בשטוקהולם, הגדול בשוודיה, חשוד בהתעללות ברופאים יהודים העובדים בבית החולים ובפגיעה ממשית בעובדים היהודים האחרים. כך דיווח אמש אתר החדשות של היומון השבדי הנפוץ "אפטונבלאדט".

"ישראל היום" מסר כי על פי הדיווח, הרופא התנהג בבריונות נגד הרופאים היהודים שעבדו תחתיו. הרופא חשוד בפרסום תכנים אנטישמיים ברשתות החברתיות.

ארגונים הפועלים נגד אנטישמיות ברחבי העולם התריעו בפני הנהלת בית החולים על התנהגות הרופא עוד בחודש פברואר אך ההנהלה  התעלמה מהאזהרות ואפשרה לרופא להמשיך בעבודתו.

בדיווח נמסר כי הרב אברהם קופר הזהיר במכתב להנהלת בית החולים מ-10 באוקטובר מפני הסבל של הרופאים היהודים העובדים בבית החולים. "אפטונבלאדט" מסר כי הרב הציע לסייע בטיפול בתהליך.

הנהלת בית החולים מסרה כי גייסה חברת עורכי דין שתטפל בנושא. לא צוין האם הרופא שנחשד באנטישמיות פוטר או יפוטר מתפקידו. הנהלת בית החולים הצהירה בתגובה לפניית העיתון השוודי כי תפעל באפס סובלנות כלפי התנהגות חריגה נגד עובדים, הנובעת מדתם או עדתם.

סוואנטה וויילר, נשיא התנועה למניעת אנטישמיות בשוודיה, אמר כי זוהי פרשת אנטישמיות חמורה באחד ממוסדות הרפואה החשובים בעולם.

נושאים קשורים:  אנטישמיות,  בית החולים קרולינסקה,  חדשות
תגובות