חדשות

המרכז הרפואי סורוקה עבר בהצטיינות את מבדק ה-JCI בפעם הרביעית בתוך עשור

המרכז הרפואי נדרש לעמוד בכ-1,300 דרישות בהתאם למודל שפותח ומעודכן באופן שוטף על ידי ה-JCI ומבוסס על סטנדרטים בינלאומיים מחמירים

המרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע הודיע אתמול (ב') כי עבר בהצטיינות יתרה ובפעם הרביעית בעשור האחרון את מבדק ה-JCI לקבלת אקרדיטציה, הסמכה, מטעם הארגון הבינלאומי Joint Commission International. מטרת אות ההסמכה: לקדם ולשפר את האיכות הרפואית ובטיחות המטופל והטיפול. זה תו איכות מחמיר והוא ניתן לאחר מבדק קפדני לבתי חולים בארץ ובחו"ל שעומדים בדרישותיו. הוא גם מצביע על מצוינות באיכות ובבטיחות הטיפול הרפואי.

בהיערכות למבדק היו שותפים כל עובדי בית החולים. הפעילויות דרשו הכנה והטמעה של נהלים ושיפור תהליכי העבודה.

חמישה סוקרים מטעם הארגון ערכו במשך שבוע את המבדק. לכל אחד מהם עשרות שנות ניסיון במערכות בריאות בעולם. בסך הכל נבדקו עשרות תחומים בהתאם למודל שפותח ומעודכן באופן שוטף על ידי ה-JCI ומבוסס על סטנדרטים בינלאומיים מחמירים. המרכז הרפואי נדרש לעמוד בכ-1,300 דרישות.

צוות הבודקים מה–JCI יחד עם ד"ר שלומי קודש, מנהל "סורוקה" (רביעי משמאל), ירדן נבו, המשנה למנהל ביה"ח (שלישי משמאל) ולאה כהן מנהלת הסיעוד (חמישית משמאל).
צילום: רחל דוד

בית החולים מסר כי ראש צוות הסוקרים אמר בסיכום המבדק: "אתם יכולים להיות גאים בעבודה המצוינת שלכם. הטיפול הניתן ב'סורוקה' יוצא דופן באיכותו. לקבל אקרדיטציה מחודשת זה הישג משמעותי ביותר".

"סורוקה" הוא כרגע בית החולים הראשון בישראל שקיבל את ההסמכה בפעם הרביעית כבית חולים אקדמי ובגירסה 6, המתקדמת ביותר. בכך מיצב עצמו "סורוקה" בשורה הראשונה של עמידה בסטנדרט עולמי לצד בתי החולים האיכותיים בעולם.

ברשימת הדרישות לעמידה בסטנדרטים מחמירים: סטנדרטים קליניים הנוגעים לטיפול עצמו, ביניהם יעדי בטיחות על פי תקנים בינלאומיים, אופן הערכת המטופל והטיפול בו, הדרכת המטופל ומשפחתו, כירורגיה והרדמה, מניעת זיהומים וניהול הטיפול התרופתי. כמו כן, עמידה בסטנדרטים ניהוליים הנוגעים להתנהלות בית החולים כמוסד רפואי וביניהם גיוס והכשרת העובדים, ניהול מחקרים, תשתיות ותחזוקה וכן ניהול המידע.

כבית חולים אקדמי נבדק "סורוקה" גם על שיתוף הפעולה שלו עם הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון: אופן קביעת תכנית ההוראה, מינוי מרצים, קידום אקדמי של רופאים, הערכת הסטודנטים לרפואה במחלקות ושביעות רצון הסטודנטים והמתמחים מההתנסויות הקליניות וההתמחות.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז "סורוקה", אמר: "שבוע המבדק הוא סיכום של תקופה ארוכה ושל עבודה מאומצת, במהלכה הוטמעו תהליכי עבודה שעושים את 'סורוקה' לבית חולים בטוח יותר למטופליו. הסוקרים התרשמו מאיכות ומבטיחות הטיפול והדגישו בדו"ח הסיכום שניכרת אכפתיות עצומה מצד העובדים כלפי המטופלים וכלפי עמיתיהם".

לאה כהן, מנהלת הסיעוד ב"סורוקה", הוסיפה: "תוצאות המבדק, בהצטיינות, הן ציון דרך עבור בית החולים ועבור מטופלינו. בעולם שבו אנו פועלים, הצלחתו של ארגון בריאות מוביל מושתתת על היסודות של איכות ובטיחות המטופל. בשיתוף פעולה של שדרת הניהול וכל העובדים".

ירדן נבו, המשנה למנהל "סורוקה", סיכם: "תהליך האקרדיטציה, תוך הטמעת התהליכים הנדרשים, הביא לשינוי בתרבות הארגון: כולנו מדברים כאן בשפה זהה ופועלים על פי אמות מידה מקצועיות ומדידות המביאות לשיפור מתמיד. עובדי 'סורוקה' הפכו את האיכות והבטיחות לדרך חיים".

נושאים קשורים:  אקרדיטציה,  מבדק  ה-JCI,  חדשות,  סורוקה,  ד"ר שלומי קודש
תגובות