חדשות

"אסף הרופא": טיפול חדשני ביתר לחץ דם עמיד על ידי צריבת סיבי עצב הכליה

מבית החולים נמסר כי באמצעות מערכת הצריבה החדשנית Symplicity Spyral שיעור סיבוכים של פעולה זו נמוך ביותר, היא נמשכת כשעה ומבוצעת בטשטוש

צריבת סיבי עצב הכליה לטיפול ביל"ד עמיד ב"אסף הרופא"

במרכז הרפואי אסף הרופא ("שמיר") החלו ליישם שיטת טיפול חדישה ביתר לחץ דם עמיד - כלומר לא מאוזן חרף התרופות שמקבלים החולים - וזאת תוך שימוש בטכנולוגיה פולשנית של צריבת עורקי הכליה.

בית החולים מסר כי השימוש בטכנולוגיה הייחודית למטרה זאת מאפשר צריבה בטוחה ויעילה של סיבי עצב הכליה וכי השיטה החדישה נבדקה בהצלחה בכמה מחקרים שפורסמו לאחרונה.

יתר לחץ דם, מהמחלות השכיחות ביותר בעולם, קשור בתחלואה ובתמותה מוגברות. חולים רבים אינם מגיעים לאיזון מיטבי של לחץ דם למרות טיפול במספר רב של תרופות. בשיטה שבוצעה לראשונה שלשום (ג') ב"אסף הרופא" הופעלה מערכת הצריבה החדשנית Symplicity Spyral של חברת מדטרוניק הבינלאומית. מבית החולים נמסר כי בפעולה זו שיעור סיבוכים נמוך ביותר, היא נמשכת כשעה ואף מבוצעת בטשטוש ללא הרדמה.

התאמת המטופלים לפעולה זאת נעשתה על ידי צוות משותף של מומחים בנפרולוגיה בהובלת ד"ר קרן דואניס-ברק, סגנית מנהל המכון הנפרולוגי, פרופ' שמואל פוקס, מנהל המערך הקרדיולוגי וד"ר סער מנחה, מנהל היחידה לקרדיולוגיה התערבותית. לאחר בדיקות מקיפות שעוברים החולים, התקיים דיון של הצוות המטפל והמטופל ובני משפחתו שבו הוסבר להם מהי הפעולה הפולשנית המיוחדת הזאת.

צוות משותף של מומחים לביצוע צריבת סיבי עצב הכליה ב"אסף הרופא"

פרופ' פוקס אמר: "האתגר העומד בפנינו ברפואת הלב וכלי דם הוא הנגשת טיפול המותאם אישית לחולים באמצעות טכנולוגיות חדישות לצורך השגת שיפור מיטבי במצבם. מסיבה זאת שמחנו על ההזדמנות שניתנה לנו, להיות ראשונים בארץ לבצע צריבת עורקי כליה בגישה החדישה לשם טיפול ביתר לחץ דם עמיד".

נושאים קשורים:  יתר לחץ דם,  יל"ד עמיד,  Symplicity Spyral,  חדשות,  המרכז הרפואי "אסף הרופא",  צריבת סיבי עצב הכליה,  פרופ' שמואל פוקס
תגובות