פרופ' קרל סקורצקי מונה לדיקן הפקולטה לרפואה בגליל ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן. סנאט האוניברסיטה אישר את המינוי. פרופ' סקורצקי מחליף בכך את הדיקן היוצא פרופ' רן טור כספא.

סקורצקי הוא פרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה בטכניון, מנהל פיתוח הרפואה והמחקר במרכז הרפואי רמב"ם. בעבר כיהן כראש מכון רפפורט למחקר במדעי הרפואה. עתה הוא עומד בראש קבוצת מחקר בתחום הגנטיקה המולקולרית.

הוא יליד טורונטו, קנדה, רופא נפרולוג. בעבר ניהל את המחלקה לנפרולוגיה ברמב"ם. פרופ' סקורצקי פרסם למעלה מ-150 מאמרים בכתבי עת רפואיים רבים העוסקים בגנטיקה של אוכלוסיות.

לא מכבר יזם יחד עם עמיתו פרופ' מרק קלרספילד מאוניברסיטת בן גוריון ובברכתו של פרופסור רפי ביאר, מנכ"ל רמב"ם, את הזמנת עורך "לנסט", פרופ' ריצ'רד הורטון לישראל, בעקבות מאמר עוין לישראל שפורסם בעיתונו במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. בביקור הזה ערך הורטון למעשה "מסע של התנצלויות" על פרסום המאמר ואחר כך הקדיש העיתון גיליון מיוחד לבריאות בישראל, המשקף שינוי משמעותי בגישתו של כתב העת הזה לישראל.

פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר אילן, אמר: "אני מודה לפרופ' טור כספא על שבע שנים שהקדיש במסירות להקמתה של הפקולטה לרפואה, לביסוסה ולהובלתה להישגים מרשימים בהוראה ובהכשרה של סטודנטים לרפואה. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

לפרופ' סקורצקי איחל הצלחה בתפקידו החדש והוסיף :"לפרופ' סקורצקי ניסיון עשיר ויכולות מוכחות במחקר, הוראה וניהול. פרופ' סקורצקי החל בבניית תכנית אסטרטגית מקיפה ומפורטת שמטרתה  להעמיק את החותם שמטביעה הפקולטה לרפואה".

פרופ' מרים פאוסט, רקטור האוניברסיטה, ציינה: "לפרופ' טור כספא היתה הזכות הגדולה להקים פקולטה לרפואה 'יש מאין', להכשיר דור של רופאים מצוינים וערכיים ולשנות את פני הרפואה בגליל. זכות ראשונים זו תישמר לו לתמיד. פרופ' סקורצקי, הנכנס לתפקידו בימים אלה, צפוי  להוביל את הפקולטה לשיאים חדשים ולהמשיך בתנופת העשייה -  במחקר, בהוראה ובקידום הרפואה בגליל".