חדשות

רשת בתי חולים אמריקאית שהונתה את הממשל תיקנס ביותר מרבע מיליארד דולר

הרשת הואשמה כי שילמה לרופאי הקהילה עבור הפניות שלא לצורך לרופאים מומחים ושניפחה נתונים על תפוסת חדרי המיון שלה על מנת לקבל תשלום גבוה יותר במסגרת תכניות הבריאות

שכר רופאים בארה"ב (צילום: אילוסטרציה)

רשת בתי החולים האמריקאית HMA - Health Management Associates הגיעה להסדר עם משרד המשפטים של ארה"ב לפיו תיקנס ב-260 מיליון דולר כדי למחוק תביעות ואישומים פליליים שהוגשו נגדה על הונאת תכניות ביטוח הבריאות הפדרליות, ביניהן "מדיקייד". התביעות כללו  גם אישומים על הצעת מענקים לרופאים, ובמילים אחרות - שוחד.

הרשת, שנרכשה ב-2014 על ידי גוף המנהל בתי חולים קהילתיים למטרות רווח בפלורידה, הואשמה כי שילמה לרופאי הקהילה עבור הפניות שלא לצורך לרופאים מומחים וכן שניפחה נתונים על תפוסת חדרי המיון שלה על מנת לקבל תשלום גבוה יותר מהממשל הפדרלי במסגרת תכניות הבריאות הפדרליות.

ההסדר שמטרתו להימנע מהגעה לדיון בבית משפט, עליו נמסרה בשבוע שעבר הודעה רשמית של משרד המשפטים האמריקאי, כולל גם הסדרה של כמה תביעות אזרחיות שהוגשו נגד הרשת. חברה בת אחת של HMA, מרכז הבריאות המחוזי קרלייל, הסכימה בנוסף להסדר להודות באשמה בסעיף של "קשירת קשר לביצוע הונאת ביטוח בריאות".

בהודעה לתקשורת האמריקאית מסר עוזר התובע הפדרלי, עו"ד בראיין בנצ'קובסקי: "HMA הפעילה לחץ על רופאי חדר מיון, בין היתר באמצעות איומים בפיטורים, כדי שיגדילו את מספר החולים המופנים לאשפוז או לשם השגחה לאחר שהם הגיעו  לחדר מיון - גם כאשר האשפוזים לא היו הכרחיים מבחינה רפואית.

"מפעילי בתי חולים, המשפיעים באופן לא ראוי על שיקול הדעת המקצועי של רופא רק כדי להגדיל רווחים, נוטלים סיכון". בשלב זה לא מסר משרד המשפטים אם יינקטו גם צעדים אישיים נגד המעורבים בפרשת ההונאה והשוחד הגדולה הזאת.

בשנתיים האחרונות מנסה ממשל ארה"ב לשים קץ על פרקטיקה שנעשתה שכיחה שם יותר ויותר, לפיה הגורמים העוסקים בתחום הבריאות, כולם פרטיים, מנפחים בכוונה נתונים וחיובי יתר כדי לקבל כספים במסגרת תכניות ביטוח בריאות, בעיקר אלו של הממשל.

נושאים קשורים:  הונאת תכניות ביטוח הבריאות הפדרליות,  שוחד לרופאים,  Health Management Associates,  חדשות
תגובות